Десять самих незвичайних квітів світу

176

Не дарма кажуть, що природа – самий талановитий художник. Однак, дивлячись на фотографії незвичайних рослин, доводиться визнати, що вона – ще й видатний селекціонер і генний інженер. Принаймні, людині поки не вдалося поповнити земну флору ні одним створенням, в рівній мірі дивним!

1. Венерина мухоловка

Квіти, здавалося б, здавна були символом пасивної покірності долі в противагу активним хижакам. Однак венерина мухоловка цілком може постояти за себе, вважаючи за краще харчуватися ворогами сама – ну, або не зовсім ворогами, а просто комахами, яким не пощастить сісти на неї. Липкий сік огорне жертву, а стулки рослини моментально закриються.


Венерина мухоловка

До речі, це м’ясоїдна рослина добре відрізняє живих комах від дохлих. Якщо кинути на стулку квітки, приміром, вбиту муху, ловчий механізм спрацює, однак перетравлюватися така здобич не буде. Зустріти венерину мухоловку можна як в Росії, так і в інших країнах.

2. Непентес Аттенборо

Ще одна рослина, провідне життя хижака. Ці на вигляд милі глечики розселилися по всій Азії, дісталися до Сейшел, Мадагаскару і навіть до австралійського континенту. Запашний нектар, що виділяється ними, служить не для залучення комах-запилювачів: він є приманкою. Варто тільки мусі або жука сісти на край «глечика», як воно тут же зісковзує вниз, де його чекає водний капкан. Порятунку звідти комасі немає, і через деякий час воно перетравиться з допомогою особливих ферментів, які виділяє непентес.


Непентес

Порівняно з венериной мухоловкою непентес – куди більш маститий «мисливець», оскільки його здобиччю можуть виявитися навіть дрібні гризуни.

3. Психотрия

Ні, це не фантазії божевільного фотошопера, а справжнісіньке рослина. Психотрия зовсім не винна в тому, що природа наділила її настільки грайливими обрисами і змусила бути схожою на апетитні жіночі губи. Росте ця квітка на південноамериканському континенті.


Психотрия

4. Латаття Вікторія регія

Пам’ятайте кадр з кінофільму «Пригоди Буратіно», де головний герой сидить на величезному аркуші латаття? Звичайно, тоді була побудована декорація, однак якщо б у розпорядженні режисера виявилося водне рослина Вікторія регія, то зйомки могли б бути цілком натурними.


Латаття Вікторія регія

Ця дивовижна латаття з триметровими листям здатна витримати вагу не тільки худенького дитини. На ній, не боячись провалитися і промокнути, може всістися доросла людина, правда, не дуже важкий. Місце проживання Вікторії регія – амазонські джунглі.

5. Зозулинець мавпячий

«Ну, ось це точно фотошоп!» – подумали ви… і помилилися. Ця квітка, який також є немилозвучною, але точно називають орхідеєю-мавпою, цілком реальний. Зустріти його можна на трьох континентах – в євразійському (Західна Європа, Близький Схід, Крим), африканському та південноамериканському.


Зозулинець мавпячий здається живою істотою

Крім разючої схожості квітки з мавпячою мордою, він примітний ще і незвичайним ароматом, схожим на запах апельсина.

6. Тріціртіс

Здалеку – лілія, поблизу – морська зірка: так і виглядає цей квітка. Якщо пелюстки нагадують лілійні, то маточка відрізняється вельми оригінальною формою і схожий на морське тварина.


Тріціртіс

Ще одна назва цієї рослини, яке можна зустріти в східноазіатському і далекосхідному регіонах – жабья лілія.

7. Стронгилодон крупнокистевой

Пелюстки бірюзового відтінку, яким вони зобов’язані не підфарбованою воді і не послуг селекціонерів, а знову-таки тільки природі? Саме такий стронгилодон, синювато-фіолетові квітки зібрані у великі грона. Вражає розмір окремої квітки – більше 10 см, так і довжина кистей, майже досягають метра.


Стронгилодон

До речі, квіти стронгилодона фосфоресцируют в темряві зразок світлячків. Не виключено, до речі, що це чудове філіппінське рослина надихнула творців фільму «Аватар» і стало прообразом Ейви – світиться дерева щастя.

8. Хирантодендрон

Ні, це не монстр вилазить із заростей: перед нами просто квітка вкрай незвичайного рослини, яке ще називають «рукою диявола». Вигляд у нього дійсно трохи моторошний, однак мексиканські ацтеки не боялися його, а, навпаки, активно збирали плоди, відомі своїми лікувальними властивостями.


Хирантодендрон

9. Орхідея Ангулоа унифлора

Серед любителів екзотичних фото рослина відомо під назвою «Немовлята в пелюшках». Не слід довго здогадуватися, чому воно так названо. Цей вид орхідей походить з Південної Америки, відрізняється великим розмірів квіток (10 см) і солодким ароматом.


Орхідея Ангулоа унифлора

10. Літопси

Якщо покласти літопси на узбіччя гальковому доріжки, то потрібно буде мати дуже досвідченим оком, щоб відрізнити ці рослини від камінчиків-голяка. Літопси, так само як кактуси і алое, є сукулентами, тобто можуть накопичувати запас рідини, щоб перечікувати довгі посухи. Батьківщина їх – посушливі місця Південної Америки, проте вони чудово адаптувалися в наших оселях.


Літопси

Для тих, хто не особливо розбирається в рослинах, але мріє завести щось незвичайне, літопси – найвдаліший вибір. Вони без проблем переживуть «маловодді» (якщо ви забули їх полити, їдучи на дачу на вихідні) і час від часу будуть тішити красивими квітами.

квіти і квіткові композиції Екзоти Цікаве Рідкісні квіти