Дорогоцінні квіти: прикраси у формі квітів

4

Прикраси – справжні чарівники, це знає будь-яка дівчина. Адже навіть повсякденний образ, що складається з джинсів і футболки, можна перетворити за допомогою красивих сережок або кулона. Кожна жінка вибирає прикраси в залежності від свого настрою: строгі геометричні форми підкреслять силу, впевненість, а ось квіткові мотиви акцентують увагу на романтичності і ніжності.

Квіткові прикраси в різних культурах

Головні прикраси для дівчат зовсім не діаманти всупереч розхожій думці. Головними «друзями» дівчат у багатьох культурах в будь-які часи були саме квіти. З давніх часів дівчата прикрашали ними волосся, плели вінки, вішали на шию квіткові гірлянди.


На Русі квітковий вінок вважався справжнім оберегом, тому вплетаемые квіти ретельно підбиралися

Традиція плести вінки з’явилася на свято Івана Купали. Дівчата ворожили на вінках, опускаючи їх у воду: якщо він швидко плив за течією, значить, скоро буде весілля. Плетіння вінка – справжня наука. Використовувалися не тільки різнокольорові польові квіти, але і трави, колоски, стрічки – все, щоб підкреслити красу дівчини. При цьому квіти мали певне значення. Мак захищав від пристріту, ромашка підкреслювала юність, а волошка означав скромність.

На Гавайських островах, наприклад, існує інша традиція. Остров’яни дарують своїм гостям і друзям квіткові гірлянди, інакше кажучи, леї. Отримати в подарунок леї дуже почесно. Це може означати дружбу, любов, прихильність, доброзичливе ставлення. Без гірлянд не обходиться жодне свято. Дарують їх на різні радісні події: весілля, народження. При цьому леї ні в якому разі не можна знімати в присутності людини, яка вам його подарував.


Рідкісні квіти і незвичайні елементи, вплетені в леї, показують особливе ставлення дарувальника

Значення кольорів у прикрасах

Квіти несуть в собі сильну енергію. Вони можуть підкреслити характер, розповісти про почуття. Ми можемо і не замислюватися про їх символіці, вибираючи собі нове прикраса з квітковими мотивами, проте підсвідомо все одно прагнемо передати з їх допомогою свій настрій.

Наприклад, білі квіти начебто конвалії, лілії, латаття означають чистоту, ніжність, невинність. Витончена орхідея уособлює жіночність, а півонія – любов, удачу. Фіалка – символ скромності, а розкішний тюльпан – гордості. Лотос символізує щастя і довге життя.

На жаль, квіти хоч і гарні, але недовговічні. Однак вихід є – в даний час дуже популярні прикраси у вигляді квітів. Тема природи є головною у світі моди останні кілька років. Квіткові візерунки покривають сукні, спідниці, футляри помад, флакони парфумів. Ювеліри підтримують дизайнерів та увічнюють красу тендітних пелюсток в коштовностях з квітковими мотивами.

Які бувають прикраси у вигляді квітів?

  • Ювелірні прикраси. Останнім часом ювеліри прагнуть урізноманітнити звичні класичні візерунки у своїх прикрасах і активно використовують для цього рослинну тематику. Наприклад, вишукано виглядають срібні сережки і кільця у вигляді квітів, покриті чорною емаллю і прикрашені перлинами. Діамантова крихта може прикрашати розкішні троянди з червоного або білого золота.


Ніжні ромашки із золота додадуть легкості офіційним стилем

  • Біжутерія. Більш доступним варіантом є біжутерія з квітковими мотивами. Фантазія дизайнерів воістину безмежна: від витончених сережок-цвяшків у вигляді троянд до масивних жіночних кольє. Кольє, що складаються з декількох квіток або пуп’янків, розташованих на шовкових стрічках, можуть представляти собою справжні шедеври.


Квіткові мотиви добре підходять для ніжних прикрас нареченої

  • Саморобні. Зовсім не обов’язково купувати прикраси у вигляді квітів. Їх можна зробити самостійно, наприклад, з полімерної глини. В інтернеті багато відеоуроків, докладно розповідають про процес виготовлення. Це позбавить вас від необхідності довго шукати підходящий варіант. Ви зможете зробити сережки у вигляді ніжних крокусів, розкішних півоній і багато іншого.


Квіткову композицію з глини можна доповнити витонченими гілочками або листочками

Окремо варто сказати про прикраси, для яких використовуються справжні квіти. Вони засушиваются і покриваються захисним шаром. Спеціальна ювелірна смола надає виробу високу міцність. Поєднуватися живі квіти можуть з різними натуральними каменями, а ланцюжки найчастіше покриваються золотим напиленням.


Прикраси з живих квітів можна протирати спиртом і ацетоном: це зіпсує смолу

Квіти – вісники весни, символізують радість життя і силу природи. Прикраси у вигляді різних кольорів допоможуть вам оточити себе весняним теплом навіть в самий морозний день.

квіти, букети Мистецтво Квітковий Дизайн етикет Рідкісні квіти