Дивовижні історії кохання: Іда і Ісідор Штраус

39

Всім знайома історія кохання, показана у фільмі «Титанік». Але чи знаєте ви, що ключовий момент самопожертви був списаний з іншої пари, що знаходиться на тому ж кораблі, і так само показаної у фільмі – Іди і Ісидора Штраус. Історія їх життя і відносин заслуговує того, щоб приділити її прочитання десять хвилин.

Початок шляху

Вони народилися в один день, 6 лютого, з різницею в чотири роки, Іда в 1849 році, а Ісидор в 1845 році.

Коли Іда і Ісідор познайомилися, коли їй було 16, а йому 20 років. Він був сином скобяного торговця, а вона – вихідцем з багатої й шанованої родини.


Молоді Іда і Ісідор

Три роки Ісидор залицявся до дівчини, ще три роки тривала їх заручини (батьки Іди хотіли, щоб за цей час молоді перевірили свої почуття). У 1871 році вони одружилися, коли йому було 26, а їй 22, і вже через рік Іда народила первістка, якого назвали Джессі. Забігаючи вперед, скажемо, що Ісидор став щасливим батьком шістьох дітей.

Підкорення Нью-Йорка

Тим часом Ісидор робив сліпучу кар’єру – переїхавши з дружиною в Нью-Йорк, він розвинувся від звичайного продавця в універмазі до старшого прикажчика. На цьому чоловік не зупинився і пішов зі своїми діловими партнерами на відкриття власного магазину.

Через деякий час він викупив їх частки і зайнявся самостійним управлінням бізнесом. Ще через кілька років він вже був мільйонером і власником мережі універмагів. Останній крок – відкриття Macys, який сьогодні є найбільшим універмагом в світі.


Так виглядає універмаг Macys сьогодні

Незважаючи на шалений успіх, життя цієї пари не можна назвати солодким. Коли Джессі було п’ять, а його братові Кларенсу три, вони обидва захворіли дифтеритом, який на той момент був смертельним захворюванням. Виходжуючи своїх дітей, Іда була вагітна третьою дитиною. У підсумку Джессі вдалося вижити, а от Кларенсу, на жаль, немає.


Портрети Іди і Ісідора

Через кілька днів після його смерті Іда народила раніше покладеного. Незважаючи на це, дитина була повністю здорова, його назвали Персі. Іда стала щасливою мамою Сари, Мінні і Герберта. Після народження шостої дитини, Вівіана, лікарі порадили Іде більше не народжувати, так як її здоров’я могло не витримати таких пологів.

Всі основні турботи по господарству Іда брала на себе, навіть коли з’явилася покоївка. Плюс до цього, Ісидор і його дружина мали звичай жертвувати свої гроші лікарням, притулкам і просто звертаються до них бідним людям. У спілкуванні і листах один одному вони називали один одного «Тато» і «Мама».


Щасливі подружжя

Ніщо не віщувало біди, коли пара в 1912 році вирішила повернутися з проведеного в Німеччині Різдва на кораблі «Титанік». До цього часу вони вже встигли побачити своїх онуків і передати бізнес старшому з синів…

Трагедія

Як відомо, корабель зазнав аварії при зіткненні з айсбергом.

Шлюпок на всіх не вистачало, тому рятували тільки жінок і дітей. Іда відмовилася сідати без свого чоловіка, і тоді їм запропонували відправитися разом. Ісидор, розуміючи, що займе собою місце якоїсь жінки, навідріз відмовився.

Паніка на кораблі наростала, корабель був близький до того, щоб повністю піти під воду. Під тиском свого чоловіка Іда все-таки сіла в одну з човнів, але, бачачи, як він ховається в темряві, не витримала і повернулася на борт, віддавши шубу і місце на шлюпці своєю покоївкою. Та почала плакати і довго не хотіла приймати такий подарунок, але Іда наполягла на цьому, додавши, що шуба їй більше не знадобиться. В подальшому це врятувало дівчині життя, коли їй довелося витримувати суворі атлантичні вітру.


Той самий айсберг, сокрушивший «Титанік»

В останній раз Іду і Ісидора бачили, коли ті махали відпливаючим вдалину людям, сидячи в кріслі на палубі і взявшись за руки. Як кажуть, на їхніх обличчях не було страху або відчаю.

Тіло Ісидора було прийняте на борт рятувального корабля «Карпатія», а потім поховано. А тіло його дружини поглинув Атлантичний океан.


Скульптура з Straus Park, збудованого зусиллями дітей Іди і Ісідора
Жінки Чоловікові Поради Цікаве Романтика