Garden Build: вічне, нове і несподіване

5

З 5 по 8 квітня в МВЦ «Крокус Експо» пройде 3-я міжнародна виставка Garden Build – велика подія у сфері озеленення та ландшафтного дизайну. Експонати, які щорічно становлять архітектори ландшафтів і будівельники садів зі всього світу, надихають не тільки професіоналів, але і власників присадибних ділянок, а також просто любителів прекрасного. Давайте згадаємо, чим найбільше запам’яталися експозиції останніх двох років.

Функціональність і мінімалізм

Мабуть, перше, на що звернули увагу відвідувачі двох попередніх виставок, – це явна тенденція до практичності і мінімалізму. Мабуть, тому одним з актуальних матеріалів минулих експозицій став давно полюбилася любителям садової естетики архітектурний бетон. Дійсно, на думку дизайнерів, ця субстанція незмінно залишається найкращою основою для створення садової скульптури.


Скульптура з бетону –актуальний садовий атрибут

На другий план відійшли і традиційні фонтани. Змінив їх японський варіант класики – цукубаі. Мініатюрні родичі вивергаються водних потоків, смастеренные з натуральних каменів і бамбукових паличок, не займають багато місця.


Цукубаі – японський фонтан, не займає багато місця

На зміну ліхтарним стовпчикам (боллардам), улюбленим власникам котеджів, прийшли кулясті світильники Moonlight, а також світильники, вбудовані в дорожнє покриття. Нововведення, як того і вимагають останні тенденції, зручні і функціональні: круглі світильники можна розмістити де завгодно – від клумби до басейну, а вбудовані в дорогу освітлювачі здатні витримати на своєму склі навіть автомобіль.


Ліхтарі-стовпчики відходять у минуле

Світильники Moonlight прикрасять і квітник і газон

Світильники в дорожньому покритті здатні витримати вагу автомобіля

Про актуальність традицій нагадало і присутність на виставках елементів класичних садів. Переваги садівників і декораторів відбилися російською, англійською та японською стилях.


Англійський сад не виходить з моди

Високі технології

Тенденції, відображені в минулих експозиціях, відзначилися і високотехнологічністю. Одна з представлених флористичних новинок – вже встигли здобути популярність стабілізовані квіти. Технології, що лежать в створенні цієї інновації, здатні продовжити життя квітам: радувати око нові представники загону зелених здатні від 3 до 8 років.


Стабілізовані квіти – довгожителі домашньої флори

Ще одна високотехнологічна новинка експозицій – фитостены з автоматичним поливом, що представляють собою вертикальні конструкції для висадки рослин. Крім того, що обслуговування такої зеленої зони здійснюється автоматично, «жива стіна» ще й компактна: вона здатна вмістити в себе цілий ботанічний сад.


«Жива стіна» може вмістити в себе безліч рослин

Система автополиву обслуговує й інший, не менш оригінальний експонат останніх виставок – фитокартину. Замовника і виробника шедевра з живих квітів надається необмежений простір для уяви.


«Жива картина» – оригінальний елемент домашнього декору

Дачників порадувало таке представлене нововведення, як панелі для озеленення. З їх допомогою можна декорувати альтанку: панелі володіють прекрасною звукоізоляцією, можна виготовити огорожі або вертикально озеленити зовнішні стіни будинку.


З допомогою спеціальних панелей можна затишно обгородити дачну альтанку

Незмінним супутником садово-флористичних виставок залишалися камені для оформлення інтер’єрів. На останній експозиції на суд відвідувачів були виставлені килимки з таких каменів, які, крім усього іншого, володіють ортопедичним ефектом.


Кам’яна доріжка – незмінне прикраса російських садів

Варіації в рамках цих та інших тенденцій ми побачимо і на прийдешній виставці – садово-паркові віяння, за словами дизайнерів, змінюються нешвидко. Але безсумнівно й те, що чергова експозиція знову зустріне відвідувачів вражаючими уяву новинками.

квіткові композиції Садові квіти Поради Цікавий Дизайн