Квіти на святковому столі

211

Квіти – краща прикраса, створене природою. Використовувати композиції з троянд, лілій, тюльпанів та інших квітів доречно на будь-якому святі. Оригінальне флористичне оформлення столу створить атмосферу свята і додасть завершеність сервіровці.

Для декору можна використовувати і пишні букети, і ефектні композиції. Підходять для створення святкового і окремо стоять квіти. Причому можна взяти не тільки цілі бутони, але і опале пелюстки, листя з гілками, сухоцвіти, трави.


Букет з квітів на святковому столі може стати центром композиції, коли предмети сервіровки розташовують навколо нього.

Прикраса квітами святкового столу вимагає особливої майстерності від флориста, обліку загального стилю заходи. Але не можна забувати і про почуття міри, щоб не перевантажити бенкетний стіл.

Пам’ятайте, що квіти на святковому столі повинні бути свіжими! Щоб вони зберегли свою красу, яскравість фарб протягом усього прийому, краще складати букети з напіврозкритих бутонів. Зрізати стебла при підготовці композиції потрібно прямо у воді. А в спеку в рідину можна додати шматочки льоду.


Якщо захід не планується бути довгим, можна використовувати розпустилися квіти

Загальні правила вибору кольорів

Квіти святкового столу можуть бути самі різні. Оригінально виглядають оранжерейні рослини, садові «жителі» і навіть польові квіточки, гілочки ягідних чагарників, гілки ялівцю, сосни і ялини на Новий рік. Забарвлення композицій і букетів визначають за характером прийому.


Для оформлення святкового столу підійдуть маленькі букетики, які складають з квітів тієї ж гами, що і основна композиція

Для сімейних вечерь доречні світлі і ніжні тони, для офіційних заходів варто віддати перевагу глибокі та темні відтінки, наприклад, лілові або червоні. Ніжно-блакитна гамма рекомендується для урочистостей, які проводяться при денному світлі.

Є декілька інших рекомендацій по підбору кольорів:

  • Квіти на весільний стіл або інше торжество необхідно грамотно поєднувати з кольором скатертини, предметами сервірування.
  • Не варто використовувати великі рослини, а також отцветающие – листя і пелюстки з них можуть падати в страви, та й виглядають вони понуро.
  • Краще відмовитися від квітів з сильним ароматом.

Щоб прикрасити квітами святковий стіл і не порушити гармонію, найкраще ставити в одну вазу рослини одного виду. Якщо ж використовуються різні квіти, їх необхідно підбирати в загальній гаммі. Згідно з правилами поєднання відтінків, до теплої гамі відносяться жовтий, червоний, оранжевий кольори. У холодну палітру включають синій, блакитний, фіолетовий, зелений. А білий вважається нейтральним.


Складені з троянд ніжною пастельної гами букети відмінно доповнять весільну або будь-яке інше торжество

Букети, композиції і форма столу

Будь флориста відомо, що перевантажувати приміщення букетами не потрібно. Інакше можна перетворити кімнату або зал у ресторані в подобу зимового саду або клумби. При виборі композицій з розкішних троянд або скромних ромашок необхідно грамотно розміщувати ці елементи декору. У першу чергу варто звертати увагу на форму і розмір столу.

  • На довгому прямокутному столі доречно будуть виглядати лаконічні букети в європейському стилі. Розміщувати їх краще всього симетрично по відношенню один до одного.
  • Круглу стільницю невеликого розміру варто прикрасити одним великим букетом. Його потрібно помістити у велику красиву вазу.
  • На овальному столі бажано розмістити невеликі флористичні композиції ближче до країв.
  • При установці столів у вигляді літери «Т» бажано помістити букетики або окремі квіти по центральній лінії або ж тільки по краях.

Велике значення при пошуку гарного декоративного рішення мають і вигляд, і розмір, і колір вази. Оформлення заходів квітами допускає розташування рослин практично в будь-якому посуді, будь то плоскі страви, конфетница, тарілки для фруктів і не тільки. Квіткове оздоблення може передбачати повну відмову від ваз. Тоді маленькі букетики ставлять поруч з кожним приладом.


Композиція з квітів на святковому столі буде гармоніювати з іншими дарами природи – ягодами і свіжими фруктами

Скориставшись послугами професійних флористів, можна створити святковий настрій на заході. Різноманітні букети та композиції з королівських троянд, екзотів та інших природних чудес прикрасять будь-який стіл і викличуть посмішки у гостей.

квіти композиції, букети Квітковий етикет Традиції