Квіти та побутова техніка: разом чи порізно?

95

Коли ми отримуємо букет квітів у подарунок або обзаводимся новим кімнатною рослиною, звичайно ж, хочеться поставити його на саме видне місце в квартирі. Але що, якщо цим місцем є телевізор або холодильник, чи можна ставити квіти поруч або зверху на прилади побутової техніки та електроніки?


Квіти в приміщенні завжди створюють особливий настрій

Букетам – правильний клімат

Для початку пригадаємо основні правила розташування зрізаних квітів у приміщенні. Якщо ви хочете, щоб букет радував око як можна довше, не слід розміщувати його поблизу опалювальних приладів, на протязі або під прямими променями сонця. Коливання температур згубні для більшості видів квітів, як і занадто сухе повітря. З цієї причини однозначно не підходять для установки квіткової композиції зони поблизу плити, духовки, кондиціонера або мікрохвильовій печі. А ось поруч з зволожувачем повітря квіти з великою ймовірністю простоять довше.


Квітами можна прикрасити кухню, але біля плити їм буде спекотно

При виборі місця для розташування букета потрібно враховувати і те, з чого він складений. Так, наприклад, букет з екзотичних квітів вимагає прохолодною температури, тому йому не місце на жаркій кухні.

У вітальні і спальні

Квіткова композиція, встановлена в самій досліджуваній точці приміщення, без сумніву, здатна прикрасити і оживити його. У спальні та вітальні такою точкою найчастіше є стійка з побутовою технікою. Можна поставити вазу поруч з телевізором, музичним центром або акустичною системою, інтер’єр від цього тільки виграє. Хоча деякі побоюються, що звук або випромінювання можуть негативно вплинути на букет і прискорити його в’янення, наукових доказів цього факту не існує.


Букет біля ноутбука? Чому ні?

Мікрохвильовка – не найкраще місце для горщика з квітами

Кімнатні рослини, які на відміну від букетів є не гостями, а постійними мешканцями квартири, вимагають більш уважного підходу. По-перше, необхідно ретельніше дотримуватися температурний і світловий режим. Якщо одні рослини прекрасно себе почувають, скажімо, на холодильнику, інші будуть страждати від нестачі освітлення і занадто спекотного повітря (адже на кухні весь жар від плити буде підніматися вгору).

Ставити горщик з квіткою на мікрохвильову піч категорично забороняється. По-перше, по техніці безпеки цей прилад не можна нічим накривати зверху, а по-друге, на думку досвідчених квітникарів, рослини відчувають себе не комфортно навіть при розташуванні біля мікрохвильовки.


Випромінювання від мікрохвильової печі негативно впливає на рослини

Кімнатні квіти найчастіше негативно реагують на вібрацію холодильника і акустичних приладів. У той же час деякі з них ростуть поруч з ними прекрасно. Оскільки наукових досліджень впливу вібрації та електромагнітного випромінювання від приладів побутової техніки та електроніки на кімнатні рослини не проводилося, висновок напрошується тільки один: зрозуміти, чи підходить вибране вами місце для конкретного квітки, можна тільки досвідченим шляхом.


Краще всього розміщувати кімнатні рослини на підставках або підвіконнях

Пару слів про кактуси і комп’ютерах

Складно знайти людину, який би не чув про таку думку, що кактуси нібито поглинають електромагнітне випромінювання від комп’ютера. Доказів цьому немає, а ось фактів, що говорять про те, що кактусам не комфортно перебувати поблизу монітора, більш ніж достатньо. В першу чергу це пов’язано з поганим освітленням: комп’ютери рідко встановлюють там, де яскраво світить сонце, а кактусам для нормального росту і розвитку воно необхідно.


Те, що кактуси захищають від електромагнітного випромінювання — недоведений факт

Поряд або на?

Розташовувати як кімнатні рослини, так і букети квітів зверху на побутовій техніці все ж небажано: завжди є ризик, що вода потрапить на прилад і викличе його вихід з ладу.


Рослини слід розташовувати так, щоб вода при поливі не могла потрапити на електроприлади

Підводячи підсумки, зазначимо, що найкращим місцем для кімнатних рослин є все-таки підвіконня або спеціальні підставки, а букети квітів слід розташовувати там, де вони будуть частіше попадатися на очі, адже їх краса недовговічна.


Розташовуйте квіти там, де ви будете частіше їх бачити
Поради Цікаве Кімнатні рослини Дизайн Квітковий етикет