Любов, в яку ніхто не вірив: Агата Крісті і Макс Меллоун

4

Епатажні весілля, публічні визнання, інтимні подробиці – не завжди це доказ щирої любові. Королева детектива Агата Крісті і археолог Макс Меллоун ніколи не робили зі своїх взаємин шоу, проте прожили разом майже півстоліття, залишаючись вірними і люблячими дружинами.


Спілка талановитих і відданих один одному людей

Що зв’язувала воєдино цю пару? Які випробування довелося пройти? Чому в їх любов ніхто не вірив? Дізнаємося про це, поринувши у події тих років.

Задовго до зустрічі

Майбутня письменниця народилася в 1890 році в сім’ї міллер вважає. Дівчинка отримала гарну освіту, але, як згадує вона сама, ніхто не вважав її дотепною.


Юна Агата

Їй пророкували в женихи успішного і заможного джентльмена, але дівчина наважилася вчинити за покликом серця і вступила в шлюб з Арчібальдом Крісті – ставним блондином і військовим льотчиком. Трапилося це в Першу світову війну.

Але навіть ставши місіс Крісті, вона не була щаслива. Солдафонські манери і брутальність чоловіка турбували її. Незважаючи на це, на світ з’явилася їхня спільна дочка – Розалінда.

Втішаючи себе тим, що недоліки дружина поправні, Агата була вірною дружиною. Однак її відданість не була винагороджена. Через 12 років спільного життя Арчибальд зізнався, що любить іншу. Остаточний розпад пари трапився після смерті місіс Міллер. Навіть ця подія не підштовхнуло чоловіка морально підтримати свою законну половинку, яка втратила матір. Ось так сумно закінчився перший шлюб письменниці.

Біографія Макса Мэллоуна до моменту зустрічі з королевою детектива не мала особливо бурхливих подій. Народився в Лондоні в 1904 році, здобув блискучу освіту в Оксфорді на філологічному факультеті. Потім всерйоз зацікавився археологією, що і стало його покликанням.

Сплетіння життів

Доленосна зустріч відбулася в Іраку на розкопках стародавнього міста Ура. Письменниця потрапила туди, подорожуючи по Близькому Сходу. Швидко зав’язалася дружба через деякий час набула натяки на більш близькі стосунки: часто траплялися відокремлені прогулянки, подарунки, романтичні букети квітів.


На розкопках

Як зізнався Макс, до рішучих дій його підштовхнули слова дочки Розалінди, яка сказала, що він симпатичний порівняно з іншими залицяльниками мами. Натяк на суперників зіграв свою роль. Меллоун зробив пропозицію.

Не можна сказати, що письменницю це ощасливило. Будучи публічною людиною, вона розуміла, що шлюб з чоловіком, якого молодший за неї на 14 років, викличе широкий резонанс і засудження. І вона відмовилася.

Але закоханий не здавався. Він запропонував своїй обраниці подумати, перш ніж спалювати мости, і поїхав. У його відсутність жінці стало ясно, що вона вже прив’язана до нього. Її серце сказало «так».

Вінчання відбулося, незважаючи на несхвалення близьких. Пізніше Агата згадувала, що до останнього моменту сумнівалася і навіть подумувала скасувати весілля, але коли Макс надів кільце, всі страхи зникли. Тепер у своєму виборі вона була впевнена.

Непросте початок

Перша трудність, з якою довелося зіткнутися, – пристрасна захопленість чоловіка роботою. Навіть під час весільної подорожі він довго залишав дружину на самоті, вирушаючи вивчати стародавні написи в музеї. А наприкінці медового місяця виїхав на розкопки, залишивши хвору в Греції Агату. Саме тоді жінка прийняла мудре рішення – бути з коханим у що б то не стало і супроводжувати його у всіх експедиціях.

Вірний асистент археолога

Щоб стати корисним помічником, а не просто супроводжує дружиною, Крісті читала книги з історії, вчилася фотографувати, вивчала стародавні мови. Можна сказати, вона стала професійною асистенткою археолога.


Агата самовіддано супроводжувала чоловіка навіть в самих складних експедиціях

Така підтримка не могла не вплинути на успіхи Макса. Незабаром він став зіркою науки. Зробивши сенсаційні розкопки і описавши їх у книзі, Меллоун прославився на всю Англію.

Коли ж письменниці вдавалося створювати свої детективні шедеври при такій бурхливого життя? Як казала вона сама, літературна творчість завжди була для нього лише хобі, до якого вона не ставилася серйозно. Так, між ділом вона створила 60 детективів, 16 п’єс і безліч оповідань.

Військові роки

Друга світова стала причиною розлуки подружжя. Макса відправили служити в Африку, а Агата залишилася в Англії, вірно очікуючи його повернення. Місяцями вона не отримувала від нього листів, бомби сипалися на місто – все це Крісті стійко перенесла.

Потай від усіх письменниця створила кілька любовних романів, які були опубліковані під псевдонімом Мері Уэстмакотт.

До самого кінця

Шалена популярність обрушилася на Крісті після перемоги над фашистами. Її просили позувати для портретів та скульптур, брали інтерв’ю, книги екранізували. Меллоун ризикував стати для всіх просто чоловіком тієї самої геніальної письменниці.

Розуміючи, як це може позначитися на моральному стані коханого, жінка залишає англійську публіку і їде з чоловіком подалі від галасу на розкопки в Багдад. Така жертва власної славою – доказ глибокої, самовідданої любові.

Пара ніколи прилюдно не називала свої відносини любов’ю. «Виграш» або «удача» – так говорили вони один про одного.

До останнього дня Агата вірно слідував за своєю половинкою. Любов, в яку спочатку не вірила навіть вона сама, стала основою для щасливого шлюбу довжиною в 45 років. У 1976 році Крісті померла, улюблена чоловіком, сім’єю і читачами.

Познайомтеся з іншими зворушливими історіями кохання: Колчак і Ганна Тімірьова, яких не змогли розлучити війна і революція, П’єр Абеляр та Елоїза Фульбер, які ризикнули піти проти церковних законів, а також незвичайні сімейні пари наших днів.

Поради Цікаве Мистецтво Традиції Романтика