Лютий в Чіангмае, або тайська фестиваль квітів

49

Індійська пагода, виконана з квітів всіх сортів і забарвлень, фігура зайця з білих хризантем, яскравий і барвистий дракон, казкові квіткові панно, яким немає рівних по красі… Насолодитися такою красою можна на фестивалі квітів, який щороку проходить у Таїланді.


Орхідея – один із символів Таїланду

Чіангмай – місто, назва якого означає по-тайськи «багато квітів» – розташований в красивій долині. Ймовірно, це пишність і підказало ідею першого квіткового свята, який був організований 38 років тому. Враження від заходу виявилися такими ж яскравими, як і представлені квіти та композиції з них. І тому перша субота лютого – саме тоді проводиться свято – швидко знайшла «права громадянства» в переліку визначних дат Таїланду.


Квіткової фантазії немає перешкод

Зима в цвіту

Лютий – і буяння зелені і фарб? Так, на погляд нашого співвітчизника, таке поєднання неймовірно. Однак воно перестає здаватися дивним, якщо згадати, що Таїланд знаходиться в тропіках, і саме в лютому (коли в Росії тріщать морози чи панує вогка сльота) там починається період цвітіння.


Важко повірити, що це чудо було зроблено із квітів!

До речі, незважаючи на штовханину, якої завжди супроводжуються такі народні гуляння (а хто б захотів залишитися в стороні від святкового видовища), гості свята можуть не боятися, що залишаться голодними. У цей день вулиці Чиангмая сповнені не тільки творами флористичного мистецтва, але і наметами, де можна купити що-небудь поїсти – від закусок місцевої кухні до кулінарних «гостей» (наприклад, ролів).


З перекусами в Таїланді проблем не виникає

Фестивальні традиції

Орхідея – квітка, без якого немислимий не тільки фестиваль в Чіангмае, але і взагалі природа Таїланду (місцева флора налічує кілька сотень сортів орхідей). Саме тому вона найчастіше зустрічається у флористичній мозаїці. Наступні за популярністю – хризантеми, а також деякі сорти троянд. Однак демонстрація чудес садівничого майстерності – не єдина традиція свята, про який йде мова.


З квітів місцеві майстри можуть виготовити все, що завгодно

Фестиваль можна з повним на те підставою назвати ще й конкурсом краси – принаймні, місцеві дівчата шиють до нього самі незвичайні наряди з квітковими мотивами. Невід’ємною частиною свята є парад, і навіть самим досвідченим шанувальникам витонченості важко буває визначити, хто красивіше – справжні квіти або дівчини, і кому з дівчат віддати перевагу. Втім, вибір зробити все ж доводиться, так як за підсумками голосування присуджується титул королеви краси.


Королівський титул присуджується тільки справжньої краси!

Рослинами в цей день прикрашається все: автомобілі, люди, торгові намети… Навіть ятки, де продають квіти, виглядають як додатковий елемент святкового оформлення.


На фестивалі при бажанні можна придбати і квіти, і засоби догляду за ними

Ще одна особливість фестивалю квітів у Таїланді – багато музики, яку артисти виконують наживо прямо на вулицях. Крім того, влаштовуються показові бої на мечах. Хоча захід виявляється дуже багатолюдним, місцеві влади не проявляють занепокоєння щодо дотримання порядку і не псують барвистий вигляд вулиць похмурими фігурами правоохоронців, які стоять в оточенні. Причина криється не в безтурботності чиновників: просто, на відміну від багатьох інших націй, тайці вміють веселитися мирно.


Квітковий Будда немов говорить: веселіться, але не ображайте один одного!
композиції букети Орхідеї Екзоти Цікаве