На довгу память: засушивание кольорів

5

Засушивание квітів тільки на перший погляд просте заняття. Квітка і сам засохне через якийсь час. Але чи збереже він свою красу і не потемніє? Не помнуться пелюстки і листя? Щоб уникнути всіх цих неприємностей, потрібно дотримуватися деяких правил.


Троянди навіть в засушеному вигляді не втрачають привабливості і привабливості

Правила засушування квітів

 • Збирайте тільки сухі квіти, коли висохнуть всі крапельки роси або дощу. Мокрі рослини швидше покриються цвіллю, ніж висохнуть.
 • Зібрані рослини потрібно сушити одразу ж, як ви їх зірвали. Коли вони підів’януть, вже буде набагато складніше розправити пелюстки.
 • Наберіть побільше матеріалу. В ході сушіння багато квіти можуть піти у відходи. Крім того, серед уже готових засушених рослин у вас буде можливість відібрати найкращі.
 • Крім квітів, для сушіння підходять гілки чагарників і дерев, трави, листя, ягоди, мохи і навіть коріння дерев. Дуже часто засушують кленове листя, колосся, очерет.

 • У кімнаті з вологим повітрям рослини сохнуть повільно і втрачають свої декоративні властивості

  Способи засушування квітів

  Існує кілька різних способів засушування квітів.

 • Засушивание з допомогою книги. Це найпростіший, популярний і доступний всім метод плоского засушування квітів. Підходить він для тих зразків, які спочатку мають плоску форму, наприклад, для багатьох польових.
 • Книгу бажано взяти стару, де папір офсетний: глянцева погано вбирає вологу. Зробіть із звичайного білого паперу кишеньки, помістіть туди рослини і покладіть в книгу, пропускаючи кілька сторінок між ними. Потрібно це для того, щоб залишки фарби не закарбувалися на квітках.

  Після заповнення книги, її потрібно прибрати на місяць, придавивши зверху стопкою інших книг як преса.


  Квіти, висушені в книзі, можна використовувати для виготовлення прикрас або флористичних колажів

 • Сушка квітів на повітрі. Для сушіння рослин необхідно прохолодне приміщення. Це може бути балкон або добре провітрюваних кімната. Ті, хто живуть в своєму будинку, можуть дозволити собі засушувати квіти на свіжому повітрі. Таким чином можна висушити польові квіти: ромашки, волошки, нагідки – і садові квіти: троянди, півонії, гортензію.
 • Деякі помилково вважають, що сушити квіти потрібно в закритому і жаркому приміщенні. Насправді, спека і брак повітря зіпсують зовнішній вигляд рослин.

  Кімната повинна бути теплою (не менше 10 °C тепла), чистої і непильною. Крім того, там повинно бути сухо.

  Сушка квітів ні в якому разі не повинна проходити під прямими сонячними променями. Це робить їх млявими і бляклими: сонце руйнує хлорофіл і рослини втрачають своє забарвлення. Тому висушування на сонці годиться тільки для нефарбованих частин (корінь, насіння).


  Букет із засушених квітів на весілля теж виглядає красиво і при цьому збережеться на тривалий час

  Щоб висушити квіти на повітрі, натягніть між стінами мотузку або дріт. Розвісьте металеві гачки, відстань між якими буде залежати від розміру квітів. Зазвичай на таких гачках квіти підвішуються окремо, але можлива і сушка в пучках. Найголовніше ? не перев’язувати пучки занадто туго. Це може зламати стебла і пом’яти пелюстки.


  Букети можна складати не лише із засушених квітів, але і колосків, ягід, сухоцвіту

  Сушка квітів в піску

  Щоб засушити рослини в піску, насамперед його необхідно просіяти і прожарити. У вологому піску квіти зіпсуються, обзаведуться некрасивими плямами. Насипте пісок на дно картонної коробки, укладіть підготовлені квіти (розправте пелюстки, видаліть листя) і обережно засипте пісок, поки він не вкриє суцвіття. Коробки з піском зберігайте в прохолодному темному місці близько двох тижнів.

  Подібним же чином можлива сушка кольорів за допомогою солі або манки. Головна проблема, з якою ви можете зіткнутися тут, – складність очищення засушених квітів від цих сипучих матеріалів.


  Для злаків гарна природна сушка: поставте їх у вазу без води, вони засохнуть, не втративши форму

  При сушінні квітів слідкуйте за тим, щоб зіпсований цвіллю квітка не заразив інші квіти. Відразу видаліть його з букета. Сухі композиції дуже крихкі, тому будьте обережні при роботі з ними, не розташовуйте їх на протязі. Засушені квіти швидко вкриваються пилом: видаляти її потрібно дуже акуратно, наприклад, слабким струменем теплої води. Захистити композицію можна, накривши її склом.

  Засушені квіти ідеально підходять для творчості: з них можна зробити прикраси, затока смолою, або скласти незвичайну японську композицію ошибану.

  квіти композиції-букети і квіткові композиції Екзоти Квітковий етикет