«Одружуватися не обовязково», частина 1

49

У багатьох джерелах неодноразово відзначалося, що інститут шлюбу стрімко втрачає свою популярність, причому не тільки у чоловіків, але й серед жінок. Ми поставили які живуть у цивільному шлюбі людям питання: «Чому ви не хочете вступати в офіційний шлюб?». Отримані відповіді ми згрупували по пунктах: окремо для чоловіків, окремо для жінок.

Чоловічий погляд. 11 причин, чому я не хочу одружуватися

 • «Не хочу повторювати своїх помилок».
 • Нерідко люди відмовляються вступати в шлюб повторно, і найчастіше це стосується саме чоловіків. Причиною зазвичай є не прагнення залишитися вірним попереднім відносин, а скоріше розчарування в самій концепції шлюбу. В даному випадку можна порадити використовувати невдалий досвід для роботи над помилками з новою партнеркою.

  Якщо у вас ще свіжі негативні спогади після розлучення, не варто кидатися з головою в нові відносини, намагаючись відволіктися. Краще проробити це з психологом або, якщо все не так серйозно, пережити на самоті, дозволивши переживань влягтися.

 • «Звик до холостяцького життя».
 • Багато залишаються холостяками виключно в силу звички – вони не можуть уявити, як можна розділити рішення побутових питань з кимось ще. У цьому випадку варто розуміти, що вас очікують не тільки труднощі, але і позитивні зміни, а також новий захоплюючий досвід.


  Далеко не всіх чоловіків можна назвати фанатами шлюбу

 • «Я поки матеріально не готовий до шлюбу».
 • В основі своїй це конструктивний мотив, але проблема в тому, що часто це перетворюється в перфекціонізм. Мало того, що «той самий день, коли я буду готовий до всього» настає в якомусь міфологічному майбутньому, так ще й такі чоловіки, як правило, пред’являють завищені вимоги до своєї партнерки. Зазвичай до моменту пошуку постійної пари прагнення до досконалості настільки міцно в’їдається в голову такого чоловіка, що йому буває дуже складно прийняти наявні недоліки своєї обраниці.

 • «Батьки проти».
 • Найчастіше ситуація полягає в тому, що мамі цього чоловіка не подобається його супутниця, а тому вона всіляко відмовляє свого сина від перспективи одруження. Про це механізмі достатньо написав дідусь Фрейд. У подібній ситуації ініціативу на себе, швидше за все, доведеться взяти дівчині, якщо вона готова воювати зі свекрухою і надалі. В іншому випадку краще придивитися до варіанту пошуку іншого партнера.


  Треба бути готовою, що воювати зі свекрухою в такій ситуації доведеться не тільки на початкових етапах, але і в подальшому

 • «Мені не подобаються діти».
 • Багатьма шлюб розглядається як спосіб створення гармонійних умов для виховання дітей. А оскільки ставлення до дітей – теж досить складна тема, тут часто виникають труднощі. В даному випадку чоловікові потрібно спочатку з’ясувати глибинні причини свого негативного ставлення до дітей і тільки потім задуматися про перспективу шлюбу.

 • «Жінкам від мене тільки гроші потрібні».
 • Заможних (та й не дуже заможних теж) чоловіків часто хвилює питання розділу майна. Спеціально для них існує можливість укладання шлюбного договору, але знайти дівчину, яка його сприймає, може бути непросто.

 • «Кругом приклади невдалих шлюбів».
 • Незважаючи на те, що посилається така людина на все своє оточення, причина найчастіше криється в його відносинах з батьками. Саме до моделі їх подружжя він приміряє свої майбутні відносини і відразу бачить, що вони його не влаштовують. У багатьох з нас на підсвідомому рівні сидить переконання, що всі відносини так чи інакше існують моделі, яку ми спостерігали у своїх батьків. Щоб звільнитися від цієї установки, потрібно глибоке усвідомлення її механізмів, яке можливе в результаті ретельного спостереження за собою і своїм мисленням.


  Якщо батьки часто сваряться при дитині, це залишає в його психіці слід, який позначиться, коли він буде вибудовувати власні відносини

 • «Мені не настільки подобається моя дівчина».
 • Буває і так, що чоловік може в якийсь момент розчаруватися в дівчині, але продовжувати з нею зустрічатися з якихось інших причин, наприклад, тому що йому просто ніяково з нею розлучитися. Найчастіше такі стосунки не мають шансів на якийсь розвиток, і краще за все як можна швидше зізнатися партнерці про це відкрито.

 • «Не хочу втрачати своєї свободи».
 • Про який саме свободу в даному випадку йде мова, уточнюється рідко. Може матися на увазі свобода зміни сексуальних партнерок, свобода розпоряджатися своїм часом, свобода збереження наявних побутових звичок і т. д. Як не дивно, справжньою причиною в цьому випадку є гиперответственность такого чоловіка. Він настільки серйозно ставиться до перспективи стати головою сім’ї, що вважає себе неготовим до такого навантаження. У цій ситуації від дівчини потрібно зняти напругу і дати чоловікові відчути, що він в будь-якому випадку має право залишатися собою і жити так, як він вважає правильним.

 • «А навіщо? Не бачу жодної причини одружитися».
 • У разі цивільного шлюбу у чоловіка може просто не виникати стимулу думати про весілля. Звичайно, навіщо йому це, якщо він і так отримує повний комплекс послуг», не отягощаясь ніякими зобов’язаннями зі свого боку. Крім того, часто буває і так, що він просто не здогадується, що шлюб потрібен його дамі. Жінка може просто мовчати про це, сподіваючись, що одного разу він дозріє сам. Але таке буває вкрай рідко.

 • «Ніхто з моїх друзів не одружується, і я не буду».
 • Не секрет, що багато в чому людей формує їх оточення, і якщо чоловіка оточують затяті холостяки, це неминуче матиме на неї вплив. Щоб отримати більш повний погляд на цю сторону життя, людині потрібні живі приклади різних моделей взаємовідносин, щоб він міг більше самостійно робити висновки.

  Поради Цікаве Весільні букети Традиції Романтика