Пахуча аптечка: квіти, які лікують

5

Не всім відомо, що самі звичайні, звичні нашому погляду представники флори можуть служити лікарським засобом. Звернімося до думок тих, хто не з чуток знайомий з їх цілющими ефектами. Для цього ми заглянемо на форуми, де спілкуються любителі квітів і народної медицини.


Квіти здатні відновити сили і здоров’я

Обережно: нігтики!

Увагу любителів заміських поїздок приваблюють прекрасні нігтики, а дачники знають і про їх лікувальному ефекті. Календула – таку назву цих квітів нам більш звично – нейтралізує віруси, тому настій цього польової квітки, для полоскання горла неоціненний під час епідемій. Де тільки не використовуються його властивості: календула нормалізує серцеву діяльність, ефективна при стресах і неврозах, застосовується в лікуванні жіночих хвороб і навіть онкології.


Цілющих якостей нагідок не злічити

З відгуків на форумах випливає, що полоскання порожнини рота розчином календули чудово допомагає при кровоточивості ясен. Практичну користь квітки користувачі Мережі відзначили і при виразкових хворобах. Недоліком настою, який використовується в цьому випадку, було названо відчутне зниження артеріального тиску після його вживання.

Зовнішній ефект настоянки календули, зі слів користувачів, надає і загоюючий, а також протизапальний ефект: на форумах можна неодноразово зустріти коментарі, що оповідають про загоєнні ран і нейтралізації алергічних реакцій. Особливий захват цілющий ефект нагідок відчули на собі жінки після пологів – в одних швидко гоїлися шви після хірургічного втручання, в інших пропадали виникли на тлі гормонального сплеску алергічні реакції. Проте вагітним застосовувати ліки з нагідок, особливо внутрішньо, ми рекомендувати не будемо: серед мешканців форумів одностайної думки з приводу шкоди цього рослини для плода не виявилося.


Вагітним варто підходити до фітотерапії з обережністю

Чорнобривці: від гаймориту і бджолиних укусів

Список лікувальних властивостей чорнобривців, або на український лад чорнобривців, нітрохи не поступається аналогічному переліку календули. Крім ангін, гаймориту і підвищеного артеріального тиску, від яких успішно лікувалися автори коментарів, квітка допомагає і в таких несподіваних ситуаціях, як укус бджоли чи оси.


Чорнобривці – популярний лікувальний квітка

Для цього необхідно обробити місце укусу соком рослини. «Бойове поранення» не нейтралізується відразу, але гоїтися буде набагато швидше, ніж без вищеназваних заходів.


Деякі квіти допомагають при укусі комах

Деякі любителі флори запевняють, що від одного запаху чорнобривців у них проходить головний біль. Для цього, за їх словами, достатньо лише злегка пом’яти квітка в руках.


Багато представників флори ефективні при вірусних захворюваннях

Така різна бузок

Не багато знають, що масу корисних властивостей в собі таять і квітки звичайної бузку. Найчастіше ці властивості розкриваються у налаштуванні, приготованих з пелюсток квітучої частини рослини.


Бузок – квітка від важких станів

Воістину чарівним засобом бузкові квіти виявилися для тих, хто переніс такі важкі малоприємні стану, як наслідки травми хребта і п’яткова шпора. Для нейтралізації симптомів ці хворі використовували настоянку з квіток бузку, якій натирали уражений орган.


Користь квіткових відварів відома давно

І тим не менш у деяких запах бузку викликає алергію. Крім того, користувачі підкреслюють, що не будь-яка бузок підходить для виготовлення настойки, а деякі навіть сперечаються, ефективні квітки білої різновиди рослини.

Необхідно пам’ятати, що навіть у такому, здавалося б, нешкідливий лікуванні, як фітотерапія, потрібен серйозний підхід. Не варто скидати з рахунків і позитивний психологічний вплив від споглядання прекрасних творінь природи.