Поцілунки на стінах міста

38

Незважаючи на те, що історія графіті налічує вже понад 30 тисяч років, ставлення до них у суспільства досі неоднозначна. Хтось вважає їх сучасним видом наскальних малюнків. Ну а ті, хто міг побачити справжні якісні роботи художників графіті, цілком резонно вважають цей вид самостійним напрямом в живописі.


Варіант двокомпонентного графіті

Самий ніжний і найтриваліший

Можливість намалювати на стіні бажане – ось що рухає райтерами, запечатлевающими закоханих в ніжному поцілунку. Ці графіті майже завжди є зворушливими зізнаннями і дбайливо охороняються від посягань вандалів.


Приклад графіті, яке стало окрасою глухої стіни

Романтичний початок таких поцілунків нерідко межує з пристрастю, але не переходить меж. Зображуються парочки частіше в теплих пастельних тонах.

Пристрасть

Основополагателем моди на поцілунки на стінах можна сміливо назвати французьку художницю графіті Claire.


Все по-дорослому

Її різнохарактерних героїв, одягнених по мінливою паризької погоду, частіше відносять до розряду графіті для дорослих. Примітно, що Claire зображує своїх героїв зі спини, що дає кожному перехожому можливість пофантазувати. Розташування графіті горизонтальним або вертикальним.


Відмінна риса райтера Клер – зображення цілуються зі спини

Поцілунок як реклама

У відомих художників графіті багато послідовників. Цілуються пари на стіні, привертають увагу перехожих, ненав’язливо можуть направити в арт-кафе або стрип-бар. При цьому такий вид реклами нічого не коштує власникам закладів.


З одного боку – графіті, а з іншого – вказівник на вхід

Художні прийоми

Застосування художніх прийомів і можливостей реалізації задуманої картини можна умовно розділити на стилізовані та реалістичні. При цьому стилізовані графіті-поцілунки частіше використовуються з покриттям великої площі стіни.


Варіант бомбінг-графіті

А ось стиль charaсter – не для даних робіт. «Характер» частіше використовується для високохудожніх графіті, які доступні райтерам з досить високим рівнем художньої підготовки і можливістю довготривалого доступу до поверхні, так як при даному стилі часто виникає потреба працювати з насадками-голками. Саме до таких можна віднести і графіті француженки Claire.


Графіті в стилі charaсter

Втім, для отримання красивого ефекту можна використовувати також і стиль bubble letter, який передбачає використання не більше двох-трьох кольорів.

Варто спробувати

Будь-який поважаючий себе райтер, має свій тег (підпис), спершу малює начерк майбутнього графіті. Скетч малюється всім, що є під рукою. Але краще відразу в тих кольорах, які ви збираєтеся в подальшому застосувати у масштабному малюнку. Спершу, звичайно, можна спробувати намалювати графіті, побачене у кого-то, але треба пам’ятати, що слова «репродукція» дана суб-культура не сприймає.


Вдало підібране місце для характерного графіті

Не варто забувати, що у будь-якого графіті повинна бути своя тема. Інакше навіть самий гарний малюнок ризикує залишитися непоміченим тими, для кого він був призначений, і знищений іншими райтерами.

квіти і квіткові композиції Цікаве Кімнатні рослини Романтика