Прикрашаємо зачіску квітами

76

Дівчата здавна прикрашали свої волосся квітами. Пристрасні іспанки додавали в зачіску червону троянду, індіанки – екзотичні фрезії, альстромерії і лілії, а на Русі плели вінки з польових квітів.

У XVIII столітті дами споруджували такі високі й пишні зачіски, що в них вміщалися навіть мініатюрні колби з водою. Так квіти довше залишалися свіжими. Сучасна ж флористика дозволяє прикрасити квітами навіть коротке волосся.


Квітів у зачіску не повинно бути занадто багато, щоб вона не виглядала «клумбою»

Серед безлічі пристосувань для прикраси волосся (стрічки, шпильки, обідки) квіти – самий романтичний елемент декору, що надає зачісці особливу чарівність.

Які квіти підходять для прикраси зачіски?

Професійні флористи здатні використовувати в зачісці самі різні квіти. Це і троянди, лілії, хризантеми. Ніжні білі орхідеї будуть ідеально поєднуватися з весільним платтям, а яскраві помаранчеві троянди додадуть особливий шарм образу іменинниці.

Конвалії і лілії теж виглядають на волоссі дуже ефектно, але ось використовувати в зимовий час небажано: вони не дуже добре переносять холод і швидко псуються.

Це далеко не повний перелік кольорів, що підходять для зачісок. Головне тут – підібрати такий квітка, який буде ідеально гармоніювати з нарядом чином і в цілому.


Укладання у вигляді локонів, прикрашена квітами, підкреслить ніжний і романтичний образ нареченої

Як підготувати квіти?

Квіти, придбані у флористів, як правило, вже підготовлені для вплетення у волосся. Але ви можете підготувати їх і самостійно, якщо вирішили використовувати свіжозрізані квіти.

 • Стебло квітки потрібно правильно обрізати: під гострим кутом. Озброїтеся добре заточеним ножем, але ні в якому разі не ножицями: вони сдавят стебло, квітка швидше зів’яне. До речі, довжина стебла повинна бути однаковою з довжиною бутона.
 • Придбайте в квітковому магазині спеціальний розчин, який продовжує термін життя кольорів (наприклад, квітковий консервант Crysal), і помістіть в нього квітка на кілька годин. Якщо ви не змогли знайти такий засіб, можна скористатися аспірином (1 таблетка на склянку води) або цукром (1 чайна ложка цукру на склянку).
 • Займіться зачіскою. Коли вона буде готова, дістаньте квітка, прикладіть до зрізу ватку, просочену цим же розчином, і закріпіть її за допомогою флористичної клейкої стрічки зеленого кольору. Крім того, такий прийом запобіжить чіпляння стебла за волосся. Флористи іноді разом ватки використовують мікрокапсули.
 • Обробіть квіткові пелюстки прозорим лаком. Це врятує їх від швидкого в’янення, особливо в спеку.

 • Пучок можна прикрасити квітами збоку або зовсім «обкрутити» його по діаметру квітковою гірляндою

  Кілька варіантів зачісок з живими квітами

  • Квітки великого діаметру підійдуть для прикраси великих локонів і розпущеного волосся.
  • Маленькі квітки (гіпсофіла, кущові трояндочки) ідеальні для прикраси складного плетіння, щоб не відволікати увагу від складних елементів зачіски.
  • Звичайний обідок або шпильку також можна прикрасити квіткою і доповнити вечірній образ.
  • Волосся, зібрані наверх, можна прикрасити цілим розсипом квіток, збоку або по нижньому краю зачіски.

  Будь-яка зачіска, прикрашена квітами, здатна справити на оточуючих незабутнє враження і зробити вас королевою вечора.

  квіти, букети Мистецтво Дизайн Романтика