Рідкісна краса: квіти з Червоної книги

5

Природа Землі надзвичайно красива. Яскраві пахучі квіти, широкі моря і океани, дивовижні тварини і птахи… Все це радує око, захоплює і надихає. Однак не завжди людина дбайливо ставиться до флорі і фауні. Вирубка лісів, несприятлива екологічна обстановка, бездумне витрачення земних ресурсів призводять до того, що деякі види тварин і рослин, що назавжди зникають з Землі.

Що таке Червона книга?

Щоб запобігти зникненню багатьох красивих і неповторних кольорів, була створена Червона книга. Головним її завданням є охорона стали рідкісними квітів. Всесвітній союз охорони природи, організований в 1948 році, вивчає такі рослини і складає їх список.


Садівники люблять незабудки за їх яскравий і соковитий колір

Пітер Скотт, голова комісії, запропонував назвати цей список Червоною книгою, що символізує сигнал небезпеки. Перший випуск вийшов в 1963 році і був розісланий природоохоронним організаціям. В подальшому видання змінювалися або доповнювалися. Наприклад, деякі рослини вже розташовуються на зелених сторінках. Це означає, що зусилля не були марними і рослині більше не загрожує зникнення.

Занесення якого-небудь рослини в Книгу означає, що накладається заборона на його вільний добування і використання. Хоча список не має статусу юридичної акта, його можна розглядати як науково обґрунтовану програму.

Розглянемо, які квіти занесені в Червону книгу.

Конвалія травнева

Конвалія – чудової краси рослина з білими і ароматними квітками. Зараз виведені нові сорти, з рожевими або махровими квітками. Всі частини конвалії отруйні, однак він може використовуватися як лікарський засіб, наприклад, для серця. Він росте зазвичай на лісових галявинах, але може бути вирощений і на дачній ділянці.

Важко повірити, що звичний нам конвалія занесений в Червону книгу. Туди рослина потрапила через безконтрольного масового зривання. Часто люди висмикують його разом з коренем, і на наступний рік у цьому місці квітка вже не виросте.

Тюльпан

Тюльпан Липського і тюльпан Шренка теж значаться в російській Червоній книзі. Туристи бездумно рвуть їх для букетів, а місцеві жителі використовують у лікарських цілях.

Існує понад 100 видів тюльпанів. В диких умовах ці квіти ростуть у Росії, Білорусії. Особливо популярні вони в Голландії, після того як в 16-е століття країна піддалася тюльпаноманії. Є різні відтінки тюльпанів: як класичні червоні, жовті або білі, так і пурпурні, рожеві. В темряві або в похмуру погоду тюльпани закриваються. Цвітуть вони з березня до початку липня, сорт може бути раннім або пізнім.


Тюльпан Липського зустрічається на Кавказі і в Краснодарському краї

Підсніжник

Батьківщиною квітки є альпійські луки. В даний час в природі пролісок зустрічається нечасто. Розводиться він в ботанічних садах і використовується для міського озеленення.

Зникаючим видом пролісок став з-за масового безконтрольного збору, а також з-за освоєння людиною нових земель.

Виростити цю квітку можна у себе в саду, адже він досить невибагливий. Пролісок любить поживні грунту і не вимогливий до освітлення. Поливати його практичні не потрібно, йому досить талої води. Не потребує він і в прополці, адже навесні пролісок виростає першим.


Ніжні проліски цвітуть найчастіше на початку березня

Врятувати зникаючі види квітів можна з допомогою дбайливого ставлення до природи. Якщо ж ви хочете порадувати себе або близьких менш рідкісними, але не менш прекрасними квітами, загляньте в каталог інтернет-магазину Flora Express.

квіти композиції, букети Цікаве Рідкісні квіти