Різновиди букетів на весілля та інші урочистості

153

Складання букетів – справжнє мистецтво. Недостатньо просто зібрати разом відповідні квіти: оберемок троянд або ромашок не може вважатися закінченою композицією. Підкреслити красу квітів допоможе правильно підібрана форма букета.

Грамотну композицію можна порівняти з архітектурою або скульптурою: колір і розмір квітколожа, висота і лінія стебел – все це має значення.

Круглі і кулясті букети

Така форма дозволяє побачити квіти з усіх сторін. Перед його складанням усі квіти сортуються: прямі довгі стебла ставляться в центрі, а вигнуті – збоку. При цьому стебла не повинні перетинатися і плутатися між собою. Суцвіття розгортають назовні, адже жодна квітка не повинен ховатися усередині. Зелень може бути розташована як навколо букета, так і між квітами.

Для круглого букета підійдуть троянди, тюльпани, гвоздики, фіалки, гортензії, півонії, айстри. Такі букети, складені досить щільно, але виглядають легко і повітряно. Кругла форма вважається класичною і часто використовується у весільній флористиці. Нареченій з пишним платтям стилісти радять вибрати саме такий букет.


Круглі букети – витончені і ніжні

Односторонні букети

Стебла квітів для одностороннього букета повинні мати різну довжину: найдовші ставляться в середину і обрамляються квітами коротші. У результаті виходить букет трикутної форми, прагне вгору. Квітами заповнюється тільки зовнішня сторона букету, а задня зазвичай викладається зеленню.

Ідеально підходящі тут квіти – високі і прямі. Це гладіолуси, кали, амариліси і антуріуми. Троянди, лілії, іриси можуть доповнити композицію. Добре виглядає поєднання фактур, наприклад, гладких оксамитових пелюсток і листя. Такий букет – хороший подарунок на день народження, ювілей та інші свята.


Популярні квіти для вертикального одностороннього букета – гладіолуси

Каскадні букети

Для спадаючого букета використовуються рослини з гнучкими і кучерявими стеблами, які розташовуються на декоративною дроті. Він може бути виконаний у формі дуги, краплі і нагадувати водоспад. Як правило, великі яскраві квіти (півонії, піоноподібні троянди) поміщають в середину букету, а ті, що менші – по краях. Ідеальним прикрасою послужать амарант – рослина зі звисаючими суцвіттями – і рускус – соковита зелень з довгастими листками.

Каскадний букет підійде високою нареченій, буде ідеально поєднуватися з легким і хвилясті сукнею і прикрасить будь-яку весілля в стилі «рустик».


«Шлейф» каскадного букета може бути невеликим, тоді він підійде нареченим невисокого зросту

Гламелія

Один з найбільш незвичайних і романтичних букетів – гламелія. Виконується він з безлічі пелюсток, зібраних разом з допомогою клею. У підсумку з них виходить один великий квітка. Найчастіше для гламелии використовують гладіолуси, троянди і лілії, так як ці квіти вважаються найбільш стійкими і довго зберігають свіжість.


Форма гламелии може бути різною: від класичного кола до екстравагантної зірки

Букет-віяло

Ще одна незвичайна варіація весільного букета – віяло. Квіти збираються разом за допомогою клею. Віяло може бути зібраний з будь-яких кольорів, пишних або не дуже. Такий букет зручний тим, що комфортно лягає в руку і зазвичай більш легкий в порівнянні з іншими композиціями. Крім того, віяло можна спокійно покласти і не боятися, що квіти помнуться.


Букет-віяло підійде до сукні будь-якого типу: і суворого, і ніжному мереживному

Всі перераховані вище букети – симетричні. Існують ще асиметричні форми: наприклад, трикутник, півмісяць. Такі букети і композиції можна використовувати в якості подарунка або декору.

Мистецтво Дизайн Весільні букети Традиції Романтика