Романтика. Чоловічий погляд

5

Жінка, яка була б задоволена «романтичної активністю» свого чоловіка – явище досить рідкісне. Набагато частіше на цю сторону життя з плином часу просто закривають очі. Але невже борщ на столі і оголена жінка в ліжку – вершина романтичних переживань, про яку тільки може мріяти половозрелый чоловік?

Що таке романтика?

Спробуємо дати якесь визначення цього ефемерного поняття, щоб краще розуміти, про що буде йти мова.

Романтичним переживанням можна назвати реакцію на події, які викликають у одного або декількох учасників приємний, красивий асоціативний ряд, пов’язаний з відносинами чоловіка і жінки.


При погляді на таку обстановку в голові відразу виникає весь сценарій майбутнього вечора

Приміром – вечеря при свічках. Чому це вважається романтикою? Виною тому усталені асоціації. Де вечеря при свічках, там задушевні розмови, розташування людей один до одного і подальша інтимна близькість. Мається на увазі, що все це йде разом, тому, створюючи потрібну обстановку, ми автоматично підштовхуємо хід думок, який в ній виникне. А де думки, там і реальні дії.

Або – вручення квітів. Саме по собі це вже підкріплена певними усталеними традиціями, які ми засвоїли в процесі виховання і спостереження за оточуючими нас людьми. Якби в суспільстві було прийнято дарувати коханій відрубану баранячу голову, це б теж викликало у нас романтичні почуття.

Іншими словами, виходить наступна ланцюжок: відбувається якась ситуація -> в голові з’являється пов’язаний з нею асоціативний ряд -> виникають думки провокують емоційну реакцію.

Неважко здогадатися, що, маючи досвід таких переживань, можна моделювати такі ситуації самостійно, створюючи потрібну психологічну атмосферу.

Здавалося б, що ж тут складного?

Визнання в любові

Відійдемо трохи в сторону, щоб зачепити іншу важливу частину романтичних стосунків – визнання в любові. Цей елемент несе в собі зовсім іншу функцію, ніж ми позначили вище.

Завдання вербальних зізнань у коханні – отримання партнером прямолінійного і недвозначного підтвердження того, що у відносинах все добре, і що до нього все ще позитивно розташовані.

Це не озвучування певного факту, яке досить зробити один єдиний раз на початку стосунків і більше про це не нагадувати. Почуття – дуже непостійна річ, а коли люди живуть разом довго, вони неминуче стикаються з конфліктними ситуаціями, які можуть похитнути віру в те, що в їхніх стосунках все добре.


Що такого в тому, щоб постійно говорити людині, що любиш його? На ділі це виявляється складніше, ніж здається спочатку

В чому проблема?

Нагадувати про своє розташування до партнера потрібно як можна більш регулярно. Знову ж таки, чому від більшості чоловіків цього не дочекаєшся?

На те є кілька причин. І причини ці – ті ж, що і для інших романтичних вчинків з їх боку:

 • «Це не мужньо». В очах багатьох чоловіків романтичні прояви схоже слабкості. Виною тому існуючий у суспільстві образ брутального мачо, під який багато представників сильної статі себе підганяють.
 • «Все буде виглядати нерозумно». Цей пункт схожий на попередній, але мотив тут в тому, що людині здається, що саме у нього вийде якась нісенітниця. Виною тому може бути невдалий досвід взаємодії з протилежною статтю в минулому. Щоб розбуркати такого чоловіка, доведеться спочатку залікувати його комплекси.
 • «А потім що, в ЗАГС вести?» Деякі кавалери сприймають визнання в любові як пропозицію одружитися, народити купу діточок і померти в один день. Ці слова можуть здаватися такому чоловікові накладають занадто велику відповідальність, навіть якщо жінка вже вийшла за нього заміж і народила купу діточок.

 • Милий, ти мене любиш? А? Не чую…

  • «А навіщо? Я ж вже сказав, що люблю…» Найчастіше все увагу чоловіків прикута до матеріальної сторони життя, і вони просто як слід не аналізували ту її частину, яка стосується відносин. Тому те, навіщо взагалі потрібні романтика і постійні повторення компліментів і зізнань у коханні, для них не очевидно. Таких треба до цього м’яко заохотити. Якщо натяки не розуміються, можна розповісти прямим текстом, що таке романтика, і з чим її їдять.

  «Герої-коханці» і «сухарі»

  Існують і ті чоловіки, які, навпаки, знають толк в залицяннях… Ось тільки на цьому, як правило, все і закінчується. Для таких кавалерів на першому місці стоїть одержання захоплених поглядів і обожнювання як можна більшої кількості жінок, і коли чергова дама завойована, до неї втрачається інтерес, і він переходить до наступного. Такого роду романтичні вчинки живлять свої коріння в самозакоханості.

  Тому, як правило, найбільшу віддачу можна отримати, «попрацювавши» з емоційно закритими, холодними чоловіками. Хоч це і нелегко.

  квіти і квіткові композиції Жінці Чоловікові Цікаве