Ромашка: історія квітки

249

Кожному знайомий життєрадісний і зворушливий квітка ромашки, але чи знаєте ви про пов’язаної з ним легенди, історії походження назви і флористичному використанні?


Ромашки розповіли вже мільйонам людей, що люблять їх чи ні

Походження назви

У XVI ст. поляки описали цю рослину як «романів колір», спираючись на латинське слово «romana», що означає «римська». Потім, в Росії, назва «романів колір» було зменшено до «ромашки».

Інші використовувані в народі назви ромашки: марьяша, романок, поповник, белюшка, солнечник, белоголовник, моргун, румянок, романова трава, каміла.

Наукова назва-Matricaria йде від слова matrix (лат. «матка»). Пов’язано це з тим, що спочатку ромашки застосовували для лікування різних гінекологічних захворювань.

Найдивовижніше, що до того, як з’явилася назва «ромашка», існувало безліч назв для цих квітів, а після них всі почали називати ромашками навіть ті квіти, які ромашками не є. Але про це читайте нижче.

Схожі квіти

Існує безліч родичів ромашки, з якими її легко можна сплутати. Наприклад, чи бачили ви рослина, схожа на ромашку, але з обдертими пелюстками? Це ромашка пахуча.


Ромашка пахуча

Інший дуже схожий на ромашку родич – трехреберник. Відрізнити його можна по конічній, опуклою жовтої серединки.


Трехреберник продірявлений

Задовго до появи назви «ромашка», всі квітки з жовтою серцевиною і білими пелюстками називали пупавками (з-за жовтого «пупка»). Сьогодні пупавка – це окрема рослина.


Пупавка благородна

Також схожий на ромашку піретрум. Подивіться на фотографію нижче, його відрізнити нескладно.


Піретрум дівочий

Найчастіше з ромашкою плутають королицю. Найбільш відома садова різновид квітки, королицю Аляска.


Королицю Аляска

Легенда про Роман і Кохання

З квіткою ромашки пов’язана одна гарна легенда.

Давним-давно жила закохана пара, Роман і Любов. Одного разу вночі юнакові приснився прекрасний сон – він побачив зворушливий і невимовно красивий у своїй скромності квітка з жовтою серцевиною і білими пелюстками. Ця квітка був таким же простим, ніжним і невинним, як і почуття Романа до його коханої.

Після пробудження він виявив квітку зі свого сну, зростаючим зовсім поруч. Роман зірвав його і підніс Любові. Дівчина була дуже зворушена красою квітки і назвала його на честь свого коханого, ромашкою. Кохання дуже хотілося, щоб не тільки вона відчула подібні почуття, і щоб всі закохані пари могли дарувати один одному такі квіти.

Роман почув її бажання, але де взяти ще квітів, які стали йому у сні? Стало бути, про це доведеться просити самого царя снів. Юнак пішов до нього і, незважаючи на те, наскільки небезпечним було це подорож, Романові вдалося дістатися до владики царства снів.

Цар снів був байдужим і навіть жорстоким, але коли він почув історію цього юнака і заглянув у його чисті очі, він вирішив виконати його прохання. Однак плата за це була висока – Романові довелося залишитися в його землях фантазій назавжди.

Довгі тижні і місяці чекала Любов свого самого близької людини, поки одного разу не побачила цілу галявину тих самих квітів, яких вона назвала ромашками. І тоді дівчина зрозуміла, куди вирушив її коханий, і що тепер вона його не побачить ніколи.


Ромашки – символ невинної і безмежної любові

Ворожіння

Саме з цієї сумної історії і виникає давня російська традиція ворожіння на ромашці.

Відбувається воно так:

 • З усіх квіток ромашки потрібно вибрати той, на який тепло реагує ваше серце. Іноді це роблять з закритими очима.
 • Ромашка береться в праву руку, пелюстки зриваються лівої.
 • Відриваючи кожна пелюстка, подумки вимовляєте слова в такій послідовності: любить – не любить – поцілує – плюне – до серця пригорне – до біса пошле – любить щиро сумнівається – чекає взаємності – насміхається.
 • На якій фразі обірветься остання пелюстка, така й відповідь квітки.
 • Так можна гадати не тільки на почуття коханого, але і задати будь-яке питання, а потім просто чергуючи, наприклад, «так» і «ні».

  Коли дарують ромашки?

  Унікальність цієї квітки в тому, що його можна дарувати кому завгодно і за будь-якого приводу. Букет ромашок буде приємно отримати кожній людині, незалежно від статі, віку і того, в яких стосунках ви з ним знаходитесь.

  Якщо ромашки підносяться коханої, це є символом невинності, романтичності і глибини ваших почуттів.


  Ромашки гарні самі по собі, навіть без додавання будь-яких інших квітів і прикрас
  квіти польові квіти Ромашки Садові квіти Цікаве