Садові квіти – пристрасть і ніжне чарівність

5

Жоден сад не обходиться без квітів, вони присутні на спеціально розбитих клумбах, облямовують собою альтанки, виконують роль роздільника в зонування ділянки. Їх сортів і видів так багато, що навіть досвідчені квітникарі не завжди можуть з упевненістю сказати, що знають більшість з них.


Сад не обходиться без квітів: вони прикрашають клумби і поділяють ділянку на зони

Саме просте розділення типів садових квітів – по періоду, під час якого рослини будуть радувати своїм зовнішнім виглядом і ароматом.

Рослини однорічного типу

З назви зрозуміло, що такі садові квіти будуть рости протягом одного сезону і цвісти один раз. У чому їх переваги? Все просто:

 • Можна кожен рік міняти колір, розмір, вид квітів.
 • Вартість рослин відносно невисока.
 • Найчастіше такі види мають дуже приємний аромат, їх добре садити під вікнами.
 • Є й недоліки: так, вподобане рослина в наступному році може зрости не таким, адже посадковий матеріал кожен рік новий. У випадку з однолітниками, не поширеними в садових господарствах, варто заздалегідь продумати для них місце, що відповідає рекомендаціям.


  Перевага однорічних квітів: вони зацвітуть в рік посадки

  Багаторічники: радість надовго

  Садові квіти, що ростуть і радують вас не один рік поспіль, називаються багаторічниками. До вибору таких рослин потрібно підходити з різних позицій:

  ul>

 • Вони повинні бути доречними за розміром і типом (низькорослі, високорослі, кущові і т. д.).
 • Необхідно правильно розрахувати час цвітіння і створити справжню гармонію на ділянці, і тоді, починаючи з квітня і закінчуючи листопадом, все буде цвісти і радувати яскравими фарбами.
 • Потрібно обов’язково враховувати власний досвід у квітникарстві. Є рослини, які вимагають складного догляду, а також дорогих добрив, і новачкові з ними не розібратися.


Лілії – багаторічні квіти, які будуть прикрашати сад не один сезон

Планування квітника

Для того щоб сад радував яскравими акцентами, потрібно грамотно розпланувати квітники у відповідності з такими факторами:

 • початком період цвітіння;
 • потрібні садовим квітам особливі умови (відсутність протягу або навпаки, постійно провітрюване місце тощо);
 • потрібен особливий догляд (земля, добрива, конструкції).

Трохи особняком стоять кучеряві рослини: вони цікаво виглядають, дозволяють розділити сад на зони і відокремити їх, найчастіше володіють щільною зеленню і яскравими квітами і дуже часто виділяють дивовижні аромати. Посадивши такі рослини по краях альтанки, можна дуже швидко отримати унікальне місце для відпочинку.

Вибір садових квітів не буває простим, особливо коли територія дозволяє придбати відразу багато рослин. Як правило, допомагає консультація грамотного фахівця, який може розповісти про особливості тих чи інших груп, про вимоги, що пред’являються до типу ґрунтів, до поливу та іншим тонкощам квітникарства.


При плануванні квітника важливо враховувати період цвітіння рослин

Ми знаємо, що прекрасний сад – це не тільки і не стільки фруктові дерева і ягідні кущі, скільки різноманітність яскравих кольорів і форм, які можуть подарувати клумби, бордюри та інші квіткові композиції. Садові квіти від Flora Express створюють атмосферу і вносять різноманітність у зовнішній вигляд ділянки, причому роблять це легко і невимушено.

Тюльпани Іриси Хризантеми, Ромашки Садові квіти