Сама красива і зворушлива історія любові: Пєр Абеляр та Елоїза Фульбер

4


П’єр Абеляр та Елоїза Фульбер жили в Парижі

Історія кохання розумною і чарівною Елоїзи Фульбер і сміливого філософа П’єра Абеляра варта уваги. Хоча вона досить сумна, її важко забути і порахувати нудною навіть в наші дні. Всі події відбуваються в Парижі, який завжди вважався містом кохання, і надихають на створення нових романтичних і проникливих творів.


П’єр Абеляр та Елоїза Фульбер досі захоплюють своєю зворушливою історією кохання.

Зустріч, змінного життя

Елоїза Фульбер народилася в 1101 році в Парижі. Вона рано осиротіла і залишилася під опікою у суворого дядечка Фульбера, старого гарту, який був каноніком собору Паризької Богоматері. Він подбав про освіту дівчата, віддавши її на навчання в монастир, де Елоїза проявила свій гострий розум і здатність до мов. Вона швидко навчилася читати і освоїла науку.

У 16 років дівчина повернулася в Париж і зустріла там славетного філософа, основоположника концептуалізму П’єра Абеляра. Чоловік був старший за неї на двадцять років, вважався заможним і очолював старовинну церковну школу. Йому відразу сподобалася гарненька Елоїза і він вирішив її спокусити. Під приводом навчити дівчину мовам, Абеляр зняв кімнату в будинку дядька Фульбера, не викликавши у нього підозри.


П’єр Абеляр (1079-1142) – відомий філософ, основоположник концептуалізму

Філософ швидко спокусив дівчину красивими промовами, гострим розумом, але не помітив сам, як теж закохався, всупереч своєму канонічному сану. Закохані насолоджувалися друг іншому таємно, не втрачаючи жодної дорогоцінної хвилини.

Таємний шлюб Елоїзи і П’єра

Будь-яка таємниця коли-небудь стає явним. Одного разу дядечко застає коханців у ліжку і дізнається, що його племінниця вагітна. Він відразу розлучає її з коханим і відправляє на час до родичів, де на світ з’являється син Астролябія. Фульбер вимагає від Абеляра одружитися на дівчині, не дивлячись на його сан. Той погоджується, якщо шлюб залишиться для всіх таємницею.


Таємна і заборонена любов Елоїзи і П’єра стала однією з найяскравіших в епоху Відродження

На здивування всіх Елоїза відмовилася бути дружиною, воліючи роль коханки. Знадобилося безліч умовлянь, перш ніж відбулося вінчання в маленькій церковці на околиці, де було мінімум запрошених. Після цього Елоїза і П’єр продовжували жити нарізно і зустрічалися вночі, як коханці, що дуже не подобалося дядькові Фульберу.

Незабаром по місту поповзли чутки про їх таємному зв’язку. Елоїза публічно заприсяглася, що не має ніякого відношення до Абеляру, щоб врятувати чоловіка від ганьби і зберегти його сан. Потім дядько відправив її в монастир, поки не вщухнуть пристрасті. З чоловіком своєї племінниці Фульбер надійшов дуже жорстоко. Він підіслав до нього розбійників, які поглумилися над ним. Як говорив сам Абеляр: «Вони відсікли частини мого тіла, за допомогою яких я зробив справу, що стало причиною їх засмучення». На наступний день всі в місті знали про це.

Болісна розлука до кінця днів

Абеляр більше не міг жити, як раніше, і пішов у монастир Сен-Дені. На його прохання Елоїза теж підстриглася в черниці, хоча в першу чергу служила чоловікові, а не Богу. З неї вийшла мудра, розумна абатиса, яка очолювала монастир. Її праведне життя було прикладом для багатьох, але ніхто не знав, що відбувається в її душі.


Елоїза вела праведне життя, але в серці довгі роки палала любов до чоловіка

Елоїза і П’єр не бачилися більше 10 років, але продовжували любити один одного. Абеляр написав книгу спогадів. Її прочитала його дружина і стала посилати чоловікові пристрасні листи з освідченнями в коханні. Вона хотіла бути поруч з коханим, але це було неможливо з причини прийнятого обітниці.


Абеляр і Елоїза

У 1129 році вони зустрілися, і Абеляр попросив більше не писати йому, а віддатися роздумам про Бога. Дружина зробила, як він просить.

В 1142 році П’єр Абеляр помер від хвороби, всіма зневажений і гнаний за свою сміливу вчення. Елоїза жила ще 22 роки. Її поховали поруч з чоловіком у тому ж монастирі. Їх останки неодноразово переносилися. Тепер вони перебувають на кладовищі Пер-Лашез у Парижі.


Закохані поховані поруч на кладовищі Пер-Лашез

Листування Елоїзи і відомого філософа досі не може залишити байдужою читачів, будучи справжнім витвором мистецтва. Кожна строчка сповнене щирих почуттів, безмежної пристрасті і справжньої любові. Дві людини залишалися вірними один одному до кінця життя, не дивлячись на всі випробування, що випали на їх долю.


П’єр і Елоїза змогли бути разом тільки після смерті, не чекаючи осуду з боку оточуючих.

Поради Цікаве Мистецтво Традиції Романтика