Самі красиві квіткові долини світу

9

Різнобарвне море квітів, гойдаються на вітрі, високі гори, яскраве сонце – квіткові долини воістину вражають. Величезні розсипи ароматних рослин зустрічаються майже в кожній країні-Україні, Болгарії, Індії, Франції, Голландії. Помилуватися на таку красу і відчути себе у казці хочуть багато туристів. У цій статті ми подивимося на найкрасивіші і приголомшливі уяву квіткові долини.


Неповторна колірна палітра, свіжий квітковий аромат – атрибути будь квіткової долини

Болгарія. Долина троянд

У міжгір’ї біля болгарського міста Казанлик, починаючи з XVIII століття, вирощується пахуча дамаська троянда. Роза, привезена з Сирії, згодом стала символом Болгарії. Завдяки шикарному аромату квітка використовується в якості сировини для ефірного масла, яке вважається кращим у світі. Цвітуть троянди тут з травня по липень, а в середині травня проводиться фестиваль, присвячений троянді. Починається він з ритуального збору пелюсток, а закінчується вибором нової Королеви Троянди.


Долина троянд у Болгарії: особливі умови клімату сприяють зростанню квітів з багатим ароматом

США, Арізона. Долина маків

Щороку з лютого по червень сіра пустеля Мохаве оживає: покривається яскравими помаранчевими і червоними квітами. На долину маків, або долину антилоп, в середині минулого століття місцеві жителі приводили свої стада, проте зараз це заборонено. Маки не поливають і не стимулюють їх зростання, щоб не порушувати природний вигляд долини. Для туристів прокладені стежки, сходити з них теж не можна. Доріжки розташовані так, щоб долину можна було розглянути з усіх кутів, а на лавках можна відпочити і помилуватися чудовими флорою і фауною цієї місцевості.


В долині зустрічаються не тільки маки, але й польові квіти: верес, конюшина, люпин

США, Каліфорнія. Долина калл

Унікальне видовище – цвітіння диких кал на тлі Тихого океану – з’являється тут у березні. Долина ця вважається небезпечним місцем, оскільки оточена отруйним плющем, пекучої кропивою і глибокими ярами. Для туристів тут теж проклали стежки, сходити з яких заборонено в цілях безпеки. Ведуть стежки від пляжу, де розбиваються об берег високі хвилі океану, до густого лісу величезних секвой.

Вважається, що кали передбачають погоду краще за будь-синоптика: перед дощем на кінчиках листків з’являються крапельки води.


Ніжні білосніжні квіти калл оточує природний захист: плющ і яри

Франція. Лавандові поля

Велика кількість полів Провансу у Франції вкрите килимом пахучою лаванди. Місто Валенсоль буквально потопає в цих ніжних фіолетових кольорах: лавандою прикрашені навіть будинки місцевих жителів. Тут же можна придбати натуральну косметику, яка містить ефірну олію лаванди, мило, мед, мішечки з засушеними квітами.

Цвіте лаванда з червня по серпень, але вже в липні її починають скошувати. При відвідуванні лавандових полів остерігайтеся ос: їх приваблює яскравий аромат квітів. Пересуватися по Провансу краще всього на машині, щоб побачити якомога більше полів, або велосипеді.

В період збору врожаю лаванди проходять фестивалі, присвячені цій квітці. Таке свято можна відвідати в Валенсоле: зазвичай це третю неділю липня.


Іноді поруч з лавандою розташовуються поля пшениці або соняшника: поєднання бузкового і жовтого кольорів заворожує

Індія. Долина квітів

Найбільший національний парк Індії рясніє самими яскравими квітами і переливається водоспадами. Знаходиться він в Гімалаях і зі всіх сторін оточене високими горами, покритими льодовиками.

Місцеві жителі вважають, що це місце чарівне і заселене феями. Різнобарвні квіти (примули, маки, лілії, рододендрони, лікарська ромашка і календула), дивовижні тварини (снігові барси, лисиці, ведмеді) – чого тут тільки не побачиш! На огляд долини варто відвести кілька днів, щоб встигнути побачити якомога більше. Не зайвим буде взяти парасольку: тут часто йдуть дощі.


Снігові озера, льодовики додають цій долині ще більшої краси

Крім перелічених у цій статті долин, у світі існує ще безліч інших. Наприклад, нескінченне море нарцисів в українському Закарпатті або долини яскравих тюльпанів в Нідерландах. Відвідування таких прекрасних місць подарує яскраві спогади про чудові види і запашних ароматах.

квіти композиції-букети і квіткові композиції Рідкісні квіти