Секрети флориста, або Звідки беруться букети?

125

Квіти… Ці прекрасні представники флори протягом століть восхвалялись людиною, використовувалися для вираження своїх почуттів, прикраси жител і власного натхнення. Сьогодні досвідчені флористи збирають з них такі букети, що просто дух захоплює від пишноти і краси. Які хитрощі використовуються в роботі і як створити ідеальний букет, розповімо в цій статті.


Флористика вимагає знання останніх тенденцій, нових технологій робіт з природним матеріалом

Принципи створення флористичної композиції

Флористика, як і будь-яка наука, має свої закони і правила, яких слід дотримуватися. Тільки за умови знання азів можна зробити привабливу квіткову композицію, так що захочеться тут же її придбати і подарувати близькій людині. Ось деякі з таких правил:

 • Кожна робота повинна мати задум, а конструкція – базуватися на трьох параметрах: ширині, глибині і висоті.
 • Дуже важливо дотримуватися пропорції при складанні композиції, букети.
 • Обов’язково виділення центрального елемента, який буде фокусувати на себе всю увагу.
 • Рух композиції або ритм забезпечує використання різних кольорів кольору, розміру і форми.
 • Важливо, щоб букет виглядав врівноваженим і стійким. Баланс між верхом і низом повинен дотримуватися.
 • Гармонія у всьому – невід’ємна частина гарної роботи.
 • Колір про що може розповісти: як підкреслити смак флориста і в кінцевому підсумку дарувальника букета, так і повідомити про його відсутність.


При складанні букета або квіткової кошика потрібно керуватися почуттям міри

Чим оригінальніше і нетривиальней композиція, тим більше труднощів в неї вклав творець. Для втілення в життя численних фантазій та ідей сьогодні використовуються самі різні пристосування і підручні елементи: губка і пробірки для квітів, які дозволяють голівок без стебел надовго зберегти свою свіжість, дріт, додає жорсткість конструкції і задуману творцем форму, і багато іншого. Приміром, без тейп-стрічки неможливо створення весільного букета.

Правила створення «грамотного» букета

Будь квітковий майстер знає, що далеко не всі квіти поєднуються між собою. Так, орхідея не потерпить сусідства ромашки. Флористи виділяють найбільш вдалі поєднання:

 • Лілії разом з флоксами і сибірськими ірисами.
 • Хризантеми в «суспільстві» гортензій, гербер і папороті.
 • Гладіолуси поруч з маком, листям евкаліпта і деревієм.


При складанні букета флориста потрібно враховувати його призначення

Велике значення надається декору, а також насиченості кольорів та їх поєднання один з одним. Декор сьогодні використовується самий різний. У тому числі і такий, який, здавалося б, ніяк не може зустрітися у квітковій композиції: ягоди, фрукти і овочі, соняшники, намистини, мереживо, гілочки дерев, каміння, свічки, дзвіночки і т. д. Що стосується поєднання кольорів, то у флористиці використовуються три основних способи:

 • Контрастна колірна гамма. Тобто в букеті зустрічаються представники рослинного світу помаранчевого, жовтого, синього, зеленого та інших протилежних кольорів. Така композиція виходить яскравою, життєвою та оптимістичною.
 • Аналогічна колірна гамма. При цьому використовуються ті квіти, відтінки яких знаходяться по сусідству на колірному колі. І це необов’язково повинні бути чисті кольори – можна варіювати відтінками різної насиченості. Така композиція світиться спокоєм і стриманістю і в той же час виглядає чарівно.
 • Монохромна колірна гамма. Тобто в букеті квіти зібрані одного кольору, але різних відтінків. Для цієї мети оптимально підходять троянди, тюльпани та деякі інші види рослин.


Флористика неможлива без експериментів

Флористика – мистецтво, де все обмежено лише фантазією митця. Упаковці надається не менше значення, адже вона може підкреслити красу букета, так і зіпсувати все враження. Сучасним модним напрямком є «газетка», сизаль, флізелін та ін. Букет нареченої не обійдеться без мережива і органзи. Головне – не боятися експериментувати і шукати свій найкращий букет.


Допомога флориста незамінна при підготовці до весілля
букети Поради Цікаве Мистецтво Квітковий Дизайн етикет