Швидкоплинне цвітіння сакури

5

Сакура, або декоративна вишня, улюблена і шанована всією Японією, і тисячі туристів щороку планують свою відпустку так, щоб обов’язково потрапити туди під час її цвітіння.

Сакура – яка вона?

Сакура – типовий представник Гімалаїв, Японії, Китаю і Кореї. В даний час існує більше 300 різновидів цього дерева завдяки тому, що японські вчені активно займаються селекцією сакури. Найкрасивіша сакура цвіте в містах Кіото і Камакура.

Цікавим і одним з найпрекрасніших видів вважається Somei Yoshino. Квіти цієї сакури чисто-білі, лише у стебла пофарбовані у світлий рожевий. За рахунок того, що спочатку з’являються квітки і лише потім листя, дерево під час цвітіння здається абсолютно білим. Улюблена японцями і «плакуча вишенька» Shidarezakura з розлогими гілками, квітуча рожевим кольором.


Квітки сакури розрізняються своєю насиченістю: від білого до яскраво-рожевого

Коли цвіте сакура?

Період цвітіння нетривалий і залежить від району Японії. Починається він у січні на півдні країни з острова Окінава і до початку травня доходить до північного Хоккайдо. У Токіо офіційні дати цвітіння: з 27 березня по 7 квітня, а в Кіото – з 4 по 16 квітня. Однак дати ці неточні. Якщо перед початком періоду цвітіння стоїть тепла погода, то сакура може зацвісти раніше на 1-2 тижні, а якщо температура низька, то цвісти дерево буде набагато пізніше.

Кожен рік метеорологи і весь народ стежать за фронтом цвітіння сакури. На телебаченні і в газетах повідомляється, де розквітла сакура і в яких місцях краще всього спостерігати за цим прекрасним явищем.


Шанувальники сакури часто пересуваються по країні слідом за її цвітінням

Свято милування сакурою

Період цвітіння сакури – національне свято в Японії, званий Ханами. Урочисте відкриття Ханами відбувається в Центральному парку Токіо – Сіндзюку, яке відвідують імператорська сім’я і головні політичні діячі країни. Японці стежать за фронтом і відкривають Ханами, коли цвітіння досягає їх району.

Ханами, чи милування сакурою, – давня японська традиція. Спочатку вона була поширена серед елітного суспільства і лише потім перейшла до самураям. Згідно легендам, почався цей звичай у період Нара в VIII столітті. В епоху Хейан сакура стала більш популярною, і саме тоді з’явилася назва «Ханами».

Це свято не тільки для японців, але і для численних туристів. Ханами – відмінний привід відпочити з друзями на природі. В ці дні прийнято відвідувати квітучі парки і сквери для проведення пікніків з родиною і близькими. Також велика кількість людей відвідує території буддійських храмів. У дворі більшості шкіл та інших громадських місць висаджена сакура, і учні і співробітники люблять відпочивати під час перерви серед дерев. І хоча головна увага звернена до сакурі, радують око й інші красиві квіти.

Час цвітіння японської вишні короткий, тому їм милуються навіть у вечірній час. Вечірній споглядання квітучих дерев дуже популярно: після 6 вечора спалахує дуже гарна підсвітка.


Якщо хочете знати, де найкраще милуватися сакурою, зверніться до списку місць, складених Японською асоціацією сакури

Символіка сакури

Скороминущість цвітіння сакури часто асоціюється зі швидкоплинністю людського життя. Відображення цієї ідеї можна помітити в японській культурі: поезії, кінематографі, манга і інших мистецтвах. Народ складав пісні про сакуру, наприклад, відома «Сакура, сакура», а поети писали вірші і пісні, оспівуючи загиблих солдатів і порівнюючи їх з тендітними квітами вишні. У часи Другої світової війни сакура використовувалася як зміцнюючий бойовий дух символ.

Колір сакури також нагадує хмари завдяки великій кількості квітів на дереві. Зображення сакури в Японії часто зустрічається на одязі, у тому числі на кімоно, віяла, традиційних парасольках вагаса. Прикрашають витончені квітки також і повсякденні предмети: посуд, скатертини, канцелярське приладдя.


У колишні часи цвітіння сакури повідомляло про те, що пора садити рис

Цвітіння сакури – явище, яке має побачити кожен чоловік. Для цього необов’язково відвідувати Японію, адже ви можете виростити деревце самі. Росте вона нешвидко і ідеально підходить для бонсай. Квітки у нього будуть дрібніше, але такими ж красивими, як і у великих дерев.

квіти композиції, букети Троянди Екзоти