Сім незвичайних талантів» кольорів

51

Слово «флер» має кілька значень. Одне з них – «квітка» по-французьки, інше – туманна димка, щось приховане від поглядів… Мова квітів, властивості, якими володіють їх аромати, можуть бути приховані від непосвячених і разом з тим управляти нашим настроєм, самопочуттям, а часом і долею. А ось на що саме впливають квіти, які рослини володіють незвичайними властивостями? Підняти завісу таємниці спробуємо нашій статті.

1. Хризантема – влада і спокій

Мудрість, довголіття і витримка – ці поняття неспроста асоціюються зі Сходом. Популярність хризантеми в деяких країнах, наприклад, в Японії, викликана не тільки тим, що ця квітка в давнину шанувався місцевою аристократією. Пелюстки хризантеми виділяють ефірні масла, які посилюють імунітет і знімають нервове збудження.


Хризантема

2. Фіалка – заспокоєння і захист від злих духів

Тонкий запах фіалкових пелюсток, на думку мешканців Давньої Еллади, мав магічну властивість умиротворяти і відганяти зле чаклунство. Вона здавна застосовувалася для лікування різних хвороб, від простуд до шкірних недуг, від гриж до проблем з судинами. Не забуті її лікувальні властивості і сьогодні.


Фіалка

Аромат фіалки добре знімає нервозність. Букетик з неї, подарований людині, яка довго відчуває стрес, не просто порадує його, але і надасть ароматерапевтичний вплив: допоможе знайти присутність духу і знайти вихід з неприємної ситуації.Однак не варто таким способом заспокоювати, приміром, співака перед виходом на сцену, так як фіалка позбавить його здатності володіти голосом.

3. Ірис – не бійся, я поруч

Якщо чоловік подарував комусь букет ірисів, то на мові квітів цей жест означає наступне: «Твоя дружба – найважливіше для мене». Іриси завжди були символом мудрості, готовності прийняти виклик долі, а запах цих квітів, як у давнину, так і зараз, здатний розбити скутість емоцій і подарувати відчуття гармонії зі світом і самим собою.


Іриси

4. Гвоздика –гнів, пристрасть і каяття

Ця квітка пробуджує досить тривожні почуття, так як, згідно давньогрецької легенди, з’явився при трагічних обставинах, коли Артеміда в гніві позбавила життя хлопця, який грав на сопілці і помешавшего їй полювати. Поправити зробленого не зміг навіть Зевс: могутності верховного бога вистачило тільки на те, щоб перетворити вбитого в яскрава квітка…


Гвоздика

З плином часу червона гвоздика стала означати непереборну пристрасть. Однак того ж не можна сказати про інших її різновидах. Наприклад, якщо вручити предмету свого почуття смугасту гвоздику, це буде означати… відмову (при щирому бажанні бути разом), а жовті квіти і зовсім є символом розчарування. А от запах гвоздик незалежно від кольору не несе негативної інформації, а, навпаки, допомагає вирішити внутрішні проблеми.

5. Гладіолус – дружба незважаючи ні на що

Назва його походить від латинського «гладиус» – меч. За легендеэти цветыпоявились, після того як були страчені два товариша-гладіатора, які не хотіли вбивати один одного на потіху кровожерливої натовпі Стародавнього Риму. На знак цього вони встромили в пісок свою зброю, а на наступний ранок залізні мечі стали зеленими листям, за формою схожі на мечі.


Гладіолус

Тому гладіолус довгий час вважався квіткою чоловічої дружби, проте з плином часу придбав ще й значення виразу чесності і відданості, які чоловік може живити до жінки. Парадоксально, але, незважаючи на те, що він практично нічим не пахне (тільки звичайної трав’яний зеленню), гладіолус вважається сьогодні одним з афродизіаків.

6. Троянда – хоробрість, любов… і працездатність

Навіть людина, далека від флористики, на питання про те, якою квітка символізує любов, тут же відповість: звичайно, троянда. Однак, запах троянд не тільки сприяє появі романтичного настрою, а ще й підвищенню розумової концентрації і прискореному вирішенню професійних і побутових завдань.


Роза – королева квітів

При підборі троянд для букета варто бути уважними до відтінків кольорів. Так, рожеві, білі і червоні бутони уособлюють чистоту, ніжність, щастя і обожнювання. А ось дарувати, приміром, на весілля темно-малинові троянди не варто, оскільки в деяких квіткових символиках вони означають траур.

7. Календула

При погляді на цей квітка здається, що він увібрав у себе весь впав на нього сонячний колір. Можливо, завдяки яскравому забарвленню, але не виключено, що і за рахунок запаху – терпкуватого, трохи горького – вважається, що календула наповнює енергією людини.


Календула

Пари ефірних олій, що випускаються яскраво-жовтогарячими суцвіттями, здатні поліпшити самопочуття, а заодно і придушити мікроби, що викликають простудні хвороби. До речі, в ароматерапії практикується ще одинспособ застосування календули – лікування шкірних захворювань.

квіти, букети Поради Цікаве Квітковий етикет