Ціна їх висока: топ-10 найдорожчих кольорів світу

7

Ніжні форми, яскраве цвітіння, майстерність селекціонерів і химерна розфарбування… Ми хочемо познайомити вас з незвичайними квітами, що існують на нашій планеті. Якісь з них зустрічаються часто, хоча і коштують досить дорого, а деякі рослини не можна купити ні за яку суму – занадто короткий термін їх життя, занадто вони рідкісні.

Кадупул, або Королева ночі

Ця квітка з чаклунським ароматом, чиї пелюстки схожі на тонкі пір’я, росте переважно на Шрі-Ланці. Як і всі кактусові квіти, він практично не живе в зрізаному вигляді. Кадупул не любить світла дня, розпускається тільки вночі і чарує примарною красою тих, кому пощастило його побачити.


У Японії ця квітка носить назву «Краса місяця»

Тюльпан «Король ночі»

Майже півтисячоліття тому в Голландії вибухнув квітковий ажіотаж, відомий в історії під ім’ям тюльпанової лихоманки. Одним з його винуватців став квітка з незвичайною густо-фіолетового, майже чорного, забарвленням пелюсток. Звичайно, сьогодні навряд чи хтось стане пропонувати за цибулину такого тюльпана стадо овець, як в XVI столітті, однак близько тисячі рублів заплатити за таку красу доведеться.


Кілька століть тому ці квіти ледь не розорили Голландію

Червона камелія (миддлемист червоний)

Одне з найбільш рідкісних квітучих рослин на планеті. Спочатку була поширена на території Китаю, однак тепер там майже зникла. Кілька примірників культивуються практично на протилежних кінцях Землі – в Лондоні та Нової Зеландії.


Відтінок квіток червоної камелії насправді густо-рожевий

Відтінок квіток червоної камелії насправді густо-рожевий

Шоколадна космея

Садівникам добре знайомі жовті і малинові космеї, а от квітка незвичайного червонувато-коричневого відтінку зустрічається на клумбах значно рідше. Батьківщина його – американський континент. У свій час шоколадна космея в природі практично загинула, однак своєчасні зусилля вчених не дозволили земної флори позбутися цього чудового квітки. Сьогодні її можна придбати, однак за них доведеться викласти кілька сотень рублів.


Цей вид космеї славиться незвичайним запахом – ванільно-шоколадним

Троянда «П’єр де Ронсар»

Квітка був виведений близько тридцяти років тому і названий на честь поета, що жив в епоху пізнього Ренесансу. Він має й інше ім’я – «Еден роуз». Ця французька троянда відома не тільки незвичайною формою бутонів, але і тим, що вона є фактично лазающим рослиною: приміром, батоги її можуть з успіхом закріпитися на огорожі, огорожі або іншої підходящої опорі.


Є відомості, що ця троянда була улюбленою квіткою «комісара Жюва» – відомого комедійного актора Луї де Фюнеса

Мединилла

Якщо ви готові заплатити за кімнатна рослина кілька тисяч рублів, то можете сміливо вибирати подібний квітка. У чому ж пояснення настільки високою його вартості? Ймовірно, в нез’ясовну принади, якій мединилла сповнена завжди, а особливо в пору цвітіння.


Батьківщина мединиллы – Мадагаскар і Філіппіни

Глоріоза

У природі вона зростає в Південній Америці і в Азії, у нас же її культивують як кімнатну рослину. Квітка належить до розряду недешевих (приблизно 10 доларів за росток), однак той, хто цінує красу, навряд чи буде зупинятися перед витратами і зусиллями.


Глоріозі потрібно багато місця, так як пагони досягають в довжину декількох метрів

Райдужна троянда

Спритність рук, нешкідливі для рослини фарби і ніякого шахрайства – напевно, так відповіли б творці (в прямому сенсі!) цієї квітки. З’явилися ці троянди в Нідерландах досить недавно. Стебло зрізаного квітки хитрим чином розщеплюється на кілька частин, і вода для кожної частини підфарбовується. А далі в справу вступає капілярний ефект, волога надходить до пелюсткам, надаючи їм саму химерну колеровку.


Райдужна троянда – рукотворне диво. Вихідним матеріалом для них служать білі троянди

Троянда «Джульєтта»

Цього разу забарвлення квітки дала сама природа. Правда, англійської садівникові Девіда Остіна довелося для цього чимало потрудитися. Проте результат вартий витрачених зусиль, а троянди кремово-лимонного відтінку, трохи схожі на півонії, відразу завоювали серця любителів прекрасного.


Невеликий букет з таких троянд обійдеться в круглу суму

Орхідея «Золото Кінабалу»

Це не химерне комаха і не екзотична тропічна птах, а квітка – ендемік островів Борнео. Орхідея досить незвичайна: вона примітна тим, що цвіте тільки через 15 років після посадки. А купити її можна, згідно з деякими даними, тільки за кілька тисяч доларів.


Орхідея «Золото Кінабалу»
Троянди, Тюльпани Орхідеї Екзоти Цікаве Рідкісні квіти