Весільний букет нареченої в традиціях різних країн

5

З давніх часів при оформленні весіль особлива увага приділялася квітам. За допомогою красивих і ароматних живих прикрас можна легко підкреслити урочистість моменту, подарувати масу приємних емоцій молодятам та їхнім гостям. Квіти застосовуються і для створення зачіски нареченої, а виготовлення букета майбутньої дружини можна сміливо назвати окремим напрямком у флористиці.


З букетом нареченої пов’язано багато традицій

При виборі флористичного твори для нареченої важливо враховувати масу нюансів. Це і стиль урочистості, і колір, фасон сукні, і оформлення заходу. Букет для нареченої в різних країнах вважається обрядовим атрибутом, з яким пов’язано багато традиції, забобони.

Букет нареченої на Сході

  • У Китаї з давніх часів весільні букети виконувалися в червоних тонах. Квіти червоного кольору використовувалися для декору, прикраси зачіски, сукні.
  • В Японії нареченої часто не мають окремого букета. В руках вони тримають розписні віяла з квітковими малюнками. А свіжі хризантеми використовують для прикраси волосся.
  • В Індії для оформлення букета нареченої і взагалі весільного торжества в цілому вибирають лотоси. Часто саме ця квітка є центром композиції, його можуть доповнити в букеті трояндами.


Троянди – традиційні квіти для весілля

Весільний букет в Європі і традиції

Раніше флористичну композицію для нареченої збирали з трав. Вважається, що традицію складати букет нареченої з квітів ввела королева Вікторія. За велінням цієї монаршої особи в букет знову почали додавати квітки апельсинового дерева.

Історики стверджують, що приблизно у вікторіанську епоху троянди стали вважатися головним квіткою кохання, романтики. У цей історичний період наречені почали передавати свої букети подругам. Це робилося для того, щоб на пару не змогли навести порчу.

У середні століття у Великобританії в букети нареченої часто додавали чорнобривці. А пелюстки троянд використовувалися для осипання молодят по дорозі до церкви, щоб їхній шлюб був щасливим.

Що стосується інших європейських країн, то і там з букетом нареченої пов’язані деякі традиції:

  • в Іспанії у весільний букет обов’язково додають квіти оранжевого кольору. Їх використовують для прикраси зачіски нареченої, тому що цей колір визнаний кольором успіху;
  • у Греції у давні часи в букет нареченої включали спеції, ароматні трави для відлякування злих духів. Для оформлення міг використовуватися плющ – символ кохання дівчини до хлопця. Пізніше в букети гречанки додавали квіти апельсина, підкреслюють невинність майбутньої дружини;
  • у скандинавських країнах вступають у шлюб дівчини також використовували для оформлення нарядів ароматні трави. Вважалося, що ці компоненти принесуть чоловікові-вікінгу удачу в мандрах.
  • в Австрії в минулому замість букетів використовувалися вінки з мирта, це символ щасливого шлюбу.


Згідно негласному правилу флористичного мистецтва весільний букет оформляється у світлих тонах: вони підкреслюють невинність нареченої

Традиції оформлення весільних букетів в Америці

Весільний букет нареченої вперше почали кидати незаміжнім подружкам саме в США. Дуже красива церемонія супроводжувалася побажанням зустріти кохану людину счастливице, яка зловить квіти. Сьогодні найчастіше наречена передає гостям не свій власний букет, а букет-дублер. Як правило, він схожий зовні на справжній весільний букет.

До речі, кидати квіти майбутня дружина може оригінально. Наприклад, вона може вибрати господиню весільного атрибуту з допомогою атракціону, жартівливого змагання чи конкурсу.


Ефектна традиція кидання весільного букета подружкам нареченої зародилася в Америці, сьогодні вона популярна в багатьох країнах

Букет для весілля в Росії

Мало хто знає, що на Русі існував схожий весільний обряд. Згідно древнім традиціям незаміжні гості в кінці вечора збиралися в коло, в центрі якого перебувала наречена. Їй зав’язували очі, після чого подруги щасливої нареченої починали водити хоровод. Коли хоровод зупинявся, квіти отримувала та дівчина, що ближче знаходилася до нареченої.

А взагалі у слов’ян традиційного весільного букета не існувало. Його заміняв квітковий вінок. Це символ сонця, що обіцяє молодятам щасливе і довге життя. Найчастіше для плетіння вінка нареченої використовували цілющі квіти і трави, кожна рослина мало своє значення. Наприклад, свіжі ромашки символізували міцну любов, а колоски жита – достаток.

Негласною традицією у багатьох країнах є використання квітів світлих і ніжних відтінків при складанні весільного букета. Однак сучасні наречені можуть проявити фантазію при виборі моделі і матеріалів майбутнього букета. Важливо лише, щоб створене флористами твір радувало око і гармоніювало з образом дівчини.

Мистецтво Дизайн Весільні букети Традиції Романтика