Видовищні квіткові виставки Росії і світу

4

Для квіткової індустрії характерно проведення різних виставок, парадів, фестивалів та шоу. На таких заходах кожен бажаючий може насолодитися пишністю вирощуваних рослин, відвідати майстер-клас, або просто прогулятися по мистецьки оформленою території. Неймовірні за видовищністю квіткові виставки проводяться в багатьох державах світу, у тому числі і в Росії.


Виставки квітів у всьому світі привертають цінителів прекрасного, фотографів, відомих особистостей і, звичайно, флористів

Зарубіжні квіткові виставки

З найбільш значимих подій, що проводяться за кордоном, можна виділити наступні:

Королевська виставка квітів у Челсі

Грандіозний захід, який називають одним з найголовніших у флористичному світі. Самі жителі Великобританії вважають, що без цього барвистого шоу не настає літо. Його історія почалася ще в 1912 році, і шоу сподобалось туристами з різних країн.

Chelsea Flower Show проводиться в Королівському госпіталі в Челсі. Виставку квітів традиційно відвідує сама королева Великобританії.

На Міжнародній виставці квітів та ландшафтного дизайну конкурсанти змагаються в кількох номінаціях, захід проходить в Лондоні в травні. Головна традиція і основна видовищна складова заходу – конкурсні сади. Їх експозиції створюються провідними ландшафтними дизайнерами при підтримці спонсорів виставки.


Королевська виставка квітів у Великобританії – одне із знакових щорічних подій в світі флористичного мистецтва

Участь у конкурсі виставкових садів дуже престижно, це ознака високої майстерності. Для створення експозицій дизайнери використовують не тільки садові рослини і квіти, але і багатостовбурні дерева, камені, скульптури.

Використовувані для композицій щорічного квіткового шоу рослини визначають моду на майбутній сезон. Саме тому Королівську виставку прирівнюють до Тижня моди в Мілані, тільки у флористиці. Так, до 2016 року фаворитом став княжик корейська з кремовими і жовтими квітами.


Квіткова виставка в Лондоні – міжнародний захід, який відвідують і монарші особи, і зірки

Фестиваль квітів Bloemencorso в Голландії

Ароматний і барвистий парад в європейській державі традиційно проходить у квітні, в період цвітіння рослин. Так, в 2017 році ця подія намічено на 22-23 квітня.

У 2016 році квіткове хода відбулася 25 квітня, його учасники подолали кілька десятків кілометрів. Величезний кортеж з прикрашених інсталяцій і флористичних композицій всіх кольорів веселки рухався від Нордвейка до Харлема. Основним майданчиком заходу є парк Кекенхоф, де в кінці і встановлюють скульптури з квітів.

Голландський квітковий фестиваль незмінно доповнюється костюмованими шоу, виступами танцюристів, музикантів. Підготовка до нього починається задовго, флористи і дизайнери використовують мільйони квітів для створення скульптур. Цікаво, що змайструвати казкового персонажа або фігуру тварини будь-якого масштабу може кожен бажаючий. А якщо ж вам не хочеться брати участь у виготовленні композицій, можна просто подивитися на процес їх створення.

Завершують фестиваль квітів Блуменкорсо феєрверки, иллюминированное шоу та концерти. Церемонія закриття відбувається в Харлеме.


Квітковий парад у Голландії – особливе весняне видовище, що привертає безліч туристів з різних країн світу

Російські квіткові виставки

У нашій країні інтерес для цінителів і майстрів флористичного мистецтва представляють наступні заходи:

Виставка «Квіти/Flowers»

Виставка «Квіти/Flowers» організовується ВАТ «ВДНХ» і щорічно проводиться в кінці літа в Москві. За 20 років, що організовується ця виставка, вона встигла сподобатися любителям квітів як у Російській Федерації, так і в країнах ближнього і далекого зарубіжжя. Тут можна побачити тисячі квітів і зелених рослин, величезна кількість декоративних дерев і зелених чагарників з більш ніж 20 країн світу. Екзотику за традицією представляють Ірак і Шрі-Ланка, а господарями великих національних стендів є Німеччина і Данія. Можливість показати свої роботи отримують і багато знамениті люди, наприклад, в минулому році на суд глядачів виніс свої полотна з квітковими мотивами В’ячеслав Зайцев. На виставці вирішуються проблеми озеленення великих міст, проводяться яскраві і барвисті флористичні шоу, майстер-класи та багато іншого.


Захід «Квіти/Flowers» в Москві – щорічний захід, що збирає флористів з Росії і інших країн

Виставка «Бал хризантем»

Це щорічне унікальна подія, що проводиться у Криму ще з 1953 року. З кінця жовтня до середини листопада починається масове цвітіння хризантем, і саме ці квіти на час стають королевами всіх кольорів і привертають увагу як місцевих жителів, так і гостей півострова. На виставці можна побачити понад 200 сортів хризантем селекції вітчизняних, американських, європейських і азіатських вчених, незвичайні композиції та букети з хризантем. 60 сортів хризантем з цього розмаїття культивированы місцевими селекціонерами Нікітського ботанічного саду. За підсумками виставки вибирають «королеву балу» з великоквіткових хризантем і «принцесу» з дрібноквіткових представниць рослин.


На виставці «Бал хризантем» у Криму традицією є вибір самого красивого і оригінального квітки – королеви хризантем

Видовищні заходи проводяться любителями квітів та інших дарів природи по всьому світу. Відвідавши таку виставку, можна набратися вражень на цілий рік і підвищити свою майстерність. Для всіх гостей флористичні свята стануть майданчиком для знайомства з новими рослинами, секретами їх вирощування та оформлення в оригінальні композиції й романтичні букети.


Відвідати флористичні заходи можуть не тільки фахівці, робота яких пов’язана з квітами, але і всі бажаючі, поціновувачі прекрасного
квіти композиції Дизайн Квітковий етикет Традиції