Як доглядати за зрізаної герберою

4

Гербери – дуже яскраві і життєрадісні квіти. Зовні вони схожі на ромашки, що підтверджує інша їх назва – трансваальская африканська ромашка. Зустрічаються гербери різних кольорів: жовті, червоні, помаранчеві, рожеві, – будь-які, крім синіх.

Скласти композицію можна на будь-який смак: ніжний однотонний букет або строкатий різнобарвний, монобукет або розбавлений іншими квітами. Букет гербер універсальний: його дарують як жінкам, так і чоловікам. Вибір цих кольорів для подарунка говорить про симпатії і доброзичливому настрої дарувальника.


Букет з яскравих гербер прикрасить будь-яке приміщення

Як продовжити життя цього чудового квітки і яким бути належним догляд? Гербера вважається примхливою, але при дотриманні деяких правил здатна простояти довгий час.

1. Обрізаємо листя і стебло

Видаліть нижнє листя. Перебуваючи у воді, вони швидко загнивають, псують воду. Обріжте також всі засохлі листя і укоротіть стебло. Підрізати стебло варто навскоси і під водою, щоб він не окислився під впливом кисню, а використовувати для цього краще гострий ніж, а не секатор. Секатор може здавити капіляри, і квітка не буде отримувати належну кількість води. Регулярно оновлюйте зріз.

Довгі стебла гербери можуть знітитись під вагою квітки. Щоб цього не сталося, обмотайте їх щільним папером.

2. Ставимо герберу у воду

Перед тим як помістити букет у воду, варто промити вазу дезінфікуючими засобами. Гербера погано вбирає воду, тому її стебло необхідно проколоти внизу або зробити вертикальний надріз.


Гербера здатна радувати своєю красою і зберігати привабливий зовнішній вигляд до двох тижнів

Вода у вазі повинна бути кімнатної температури, і міняти її потрібно кожен день. Використовуйте м’яку і кип’ячену воду. Не наливайте занадто багато води: вона не повинна закривати стебло більше ніж на 5 см, т. к. невеликі ворсинки швидко вкриваються слизом. При зміні води вимийте не тільки вазу, але і стебла квітів.

Крім того, не можна ставити герберу так, щоб її стебло торкався дна вази. Для продовження терміну життя гербери можна додати у воду спеціальні підгодівлі і добрива. Народні засоби бувають не менш ефективні. Розчиніть у воді цукор, таблетку аспірину або активованого вугілля.

Якщо ви принесли квіти з морозу, не ставте їх відразу у воду. Потрібно дати їм час, щоб вони звикли до кімнатної температури.


Спека негативно вплине на стан кольорів, тому південні вікна не підійдуть для зберігання букета

3. Вибираємо місце для букета

Гербери, як і багато інші квіти, не люблять прямі сонячні промені. При яскравому світлі квіти швидко поникнуть, а потім і засохнуть. Не кращою ідеєю буде розмістити вазу поряд з опалювальними приладами або на протязі. Поставте квіти у прохолодне затінене місце і щодня обприскуйте: це допоможе продовжити їх свіжість. Знайдіть таке місце, де ніжні пелюстки гербери не будуть ні з чим стикатися. Навіть невелика ранка» або зім’ятий пелюстка зіпсує зовнішню привабливість і прискорить в’янення.

Якщо ж, незважаючи на належний догляд, гербера все одно поникла, не переживайте. Зів’ялі гербери можна врятувати, поклавши їх «плавати» в ванну. Через кілька годин перебування в такому «ставку» гербери оживуть. Ще більше порад, як зберегти свіжість квітів довше, ви можете знайти в іншій нашій статті.

квіти композиції, букети Гербери Цікаве