Якщо вам подарували орхідею: як зберегти красу в своєму будинку

97

Всі орхідеї, які сьогодні продаються в магазинах, є гібридами, адаптованими до умов квартири або будинку. І все ж відносини з красунею доведеться вибудовувати день за днем — у цьому сенсі орхідея нагадує примхливу кохану. Але за докладені зусилля вона буде раз за разом радувати вас вишуканими квітами.

Яку орхідею вибрати в якості першої

Орхідея Фаленопсис (Phalaenopsis) — самий популярний сорт на сьогодні. Саме його квіти, що нагадують екзотичних метеликів, красуються на полицях більшості гіпермаркетів.


Квіти орхідеї Фаленопсис нагадують метеликів зграйку

Крім того, що сорт порівняно з іншими можна назвати відносно невибагливим, вирощування фаленопсисов в нашій країні наскільки поширене, що існують цілі спільноти, присвячені йому. А це означає, що навіть у випадку, якщо щось у ваших стосунках з квіткою піде не так, завжди можна знайти, з ким порадитися.

Також новачкам можна порекомендувати орхідею з дрібними квітами Онцидиум (Oncidium) або плямисту Камбрию (Cambria).


Орхідеї сорти Камбрія відрізняються плямистої забарвленням

Здоров’я квітки набагато важливіше, ніж сорт. Якщо ви вирішили купити орхідею в горщику собі або в подарунок, зверніть увагу на наступне. На листках здорової орхідеї відсутні плями (при цьому пожовтіння нижніх листків абсолютно нормально), нирки і коріння не висохлі, не пошкоджені, а коренева шийка — це місце, де листя з’єднуються з корінням — без ознак загнивання. Як би гарно не виглядала орхідея з повністю розкритими квітами, краще вибирати примірник з бутонами.


Уважно огляньте квітка перед покупкою

Що робити з орхідеєю відразу після покупки

Після покупки орхідеї, що з’явилася в будинку красуню не слід одразу ставити поряд з іншими квітами або поливати, дозвольте їй адаптуватися до середовища вашої квартири. Якщо частина коренів з причини їх поганого стану довелося вирізати, зрізи необхідно присипати антисептиком, в якості якого може виступати кориця, активоване вугілля або зеленка.


Догляд за орхідеями складний тільки на перший погляд

Основні принципи догляду за орхідеями

  • Багато сонця для екзотичної красуні.

У природі орхідеї ростуть в умовах, коли інтенсивність сонячного освітлення не змінюється протягом усього року. Тому по можливості слід помістити квітка на південне або західне вікно, а за відсутністю таких — постаратися забезпечити додаткову підсвітку. При недостатньому освітленні орхідеї будуть йти в «період спокою», тобто припиняти цвітіння і зупинятися в рості. Втім, з відновленням сонячного періоду скоріше всього вони порадують власника новими бутонами.


Орхідеї бажано садити в прозорі горщики: їх коріння беруть участь у фотосинтезі

  • Увага — поливу.

Часто можна почути, що надмірний полив — одна з найбільш частих причин загибелі орхідей, але це не зовсім так. Це актуально тільки в умовах недостатнього освітлення. Коли сонце світить яскраво, у орхідей активно відбувається фотосинтез, і в цьому випадку їм потрібно багато води для росту.

Найбільш зручний спосіб поливу — занурення в ємність з водою приблизно на півгодини. Рекомендується здійснювати цю процедуру при правильному освітленні раз в 7-10 днів, при недостатньому — рідше. Ідеальний час для поливу — коли субстрат, в якому знаходиться орхідея, повністю висох. Перевірити це можна за допомогою дерев’яної палички або орієнтуючись на вагу горщика, хоча другий спосіб вимагає певної вправності. У зимовий час, коли орхідеї частіше всього знаходяться в «спячке», полив потрібно скоротити до мінімуму.


Час від часу слід проводити обприскування орхідей

Можна почути думку, що цим екзотичним квітам обов’язково потрібен високий рівень вологості і суворе дотримання температурного режиму. Але якщо полив і освітлення організовано правильно, ці рекомендації можна опустити.

Догляд за орхідеями також є такі нюанси, як підбір субстрату або правильного горщика. Новачкам краще купувати субстрат, а не готувати самостійно. Пересадки рослина вимагає не раніше, ніж через два роки після покупки — звичайно, в тому випадку, якщо воно здорово.


Орхідеї — справжня прикраса інтер’єру

Незважаючи на те, що догляд за орхідеями не так простий, як за більшістю кімнатних рослин, з часом всі нюанси у їх вирощуванні стають зрозумілішими. У багатьох, хто починав знайомство з світом орхідей з однієї квітки, відносини з ними переростають у справжню любов, яка не закінчується. І, треба сказати, ця любов взаємна: чарівні рослини реагують на догляд і турботу безперервним і справді запаморочливим цвітінням.


Ніжні квіти орхідеї будуть радувати ваш погляд день за днем
Орхідеї Екзоти Жінці Поради Цікаве