Загадковий мова квітів

58

З давніх часів люди приписували квітам таємні смисли і приховані значення. Вони користувалися мовою квітів, коли їм не вистачало слів для вираження власних почуттів і емоцій.

Вважається, що мова квітів зародився на Сході – місці, з таємничим серпанком. Східні жінки, не маючи можливості передавати настрої за допомогою слів, міміки, висловлювали їх за допомогою квітів. «Квіткові» асоціації перетворилися у перші символи, завдяки яким з’явився новий спосіб спілкування.

Квіти – прекрасні посланці почуттів

У східних традиціях важливий не тільки вигляд квітки або його колір, але навіть те, коли дарує підносить букет, як він його тримає, прибрав він шипи з троянд.

В Європі «квітковий» поширився мову завдяки впливу Карла XVII в 18-му столітті. Активно друкувалися словники мови квітів, в яких розповідали секрети вибору підходящого квітки і складання букетів.

Витончений букет скаже більше слів

Приховані послання рослин у багатьох країнах відрізняються, а де-то їм взагалі не надається особливого значення. При купівлі букета варто звернути увагу на базові значення, адже ці знання допоможуть надати особливий відтінок чуттєвості, романтичності, закоханості вашої квіткової композиції.

Азалія – Крихкість і жіночність

Крокус – веселощі

Акація – Цнотливе кохання

Лаванда – Самотність

Амброзія – Взаємна любов

Лілія біла – Чистота

Амариліс – Гордість, захоплення

Лілія помаранчева – Неприязнь

Анемон – Щирість

Магнолія – Завзятість

Астра – Витонченість

Мак – Забуття

Базилік – Ненависть

Маргаритка – Невинність

Бегонія – Небезпека

Мімоза – Чутливість

Волошка – Делікатність, простота

Мигдаль – Надія

Вербена – Чутливість

Мирт – Радість

Водяна лілія – Красномовство

Монстера – Впевненість

В’юн– Покірність

Настурція – Перемога

Гарденія – Таємна любов

Нарцис – Самозакоханість

Гаултеріі –Гармонія

Незабудка – Спогад

Гвоздика рожева – Материнська любов

Кульбаба –Щастя

Гвоздика червона – Пристрасна любов

Олеандр – Увага

Гвоздика жовта – Відчуженість

Омела – Поцілунок

Гвоздика строката – Відмова

Орхідея – Краса

Жоржини – Каприз

Папороть – Магія

Герань – Дурість

Первоцвіт – Молодість

Гербера – Таємниця

Петунія – Роздратованість

Геліотроп – Відданість

Півонія – Веселощі

Гіацинт – Гра, забава

Примула – Бажання любити

Глоксинія – Перша любов

Троянда біла – Досконалість

Дельфініум – Скромність

Червона троянда – Визнання великої любові

Жасмин – Чуттєвість

Троянда рожева – Велике щастя

Жимолость – Щедрість

Троянда жовта – Зрада, ревнощі

Жонклия – Симпатія

Ромашка – юність

Звіробій – Ворожнеча

Бузок – Перша любов

Іберійко – Байдужість

Тубероза – Заборонені бажання

Ірис – Віра

Деревій – Здоров’я

Календула – Ревнощі

Фіалка – Скромність, щирість

Калла – Граціозність

Хризантема – Привітність

Жовтий колір підвищує настрій

Таємні значення сформувалися на основі асоціацій з відтінком квітів. Наприклад, червоний – колір крові, а червоні і бордові троянди – символ полум’яної любові. Рожевий же – колір ніжності і доброї наївності, тому рожеві квіти зазвичай підносять юним дівчатам.

Існують деякі упередження щодо фарбування бутонів. Наприклад, жовтий колір у багатьох культурах означає ревнощі й розлуку. Таке негативне ставлення до кольору з’явилося з-за однієї легенди, де сказано про невірну дружину султана, в руках у якої червоні троянди пожовкли. У нашій же країні такий сенс жовтих троянд закріпила імператриця Катерина Велика, яка внесла його в офіційний мову квітів.

Білі квіти універсальні і підійдуть до будь-якого випадку

В даний час троянди жовтого відтінку стали позбуватися від репутації кольорів-разлучников». Багато наречених використовують їх у своїх букетах. В Японії, наприклад, жовтий колір означає затишок, тепло, сонце. Тому якщо ви все-таки не наважуєтеся подарувати коханій жовті квіти, то все ж сміливо можете піднести такий букет батькам, колегам, друзям з нагоди дня народження або просто без приводу. Цей подарунок обов’язково підніме настрій, адже жовтий – символ оптимізму, благотворно впливає на психіку людини.

Синій колір вважається символом туги. Таку квіткову композицію можна подарувати на випадок тривалого від’їзду. Букет з фіолетових квітів – відмінний символ міцної дружби. Оранжевий асоціюється з енергією і внутрішньою силою, так що квіткові композиції цього відтінку відмінно підійдуть як подарунок колегам.

Білий – універсальний колір, вважається знаком щирості і чистоти. Білі бутони стануть прекрасним доповненням для різнокольорових букетів, але можуть виступати і «соло», створюючи ніжні композиції.

Букет – найкраще визнання

При виборі кольору букета спирайтеся на особисті уподобання того, кому він буде подарований. Ваша дівчина любить бузковий? Колега без розуму від жовтого? Тоді забудьте про забобони і сміливо даруєте букети цих відтінків.

Даруйте квіти частіше, адже саме такі дрібниці прикрашають наше життя і піднімають настрій! А зі службою доставки «Флора Експрес» ви завжди зможете підібрати вишукані букети.

Екзоти Жінці Поради Цікаве Квітковий етикет