«Зелені» на сторожі продуктивності

4

Робочий простір зайнятої людини має бути не менш затишним, ніж домашні стіни, і, звичайно, розташовує до повсякденних обов’язків. Незмінним способом досягти цих цілей з давніх пір служать квіти і рослини: якщо раніше не можна було уявити заводської бухгалтерії без горщика фіалки на вікні, то сьогодні для багатьох організацій флористичні вишукування офісу служать показником статусу компанії.


Вибір квітів для робочого місця сьогодні величезний

Тренди офісної флори

Все більшу популярність в офісних стінах знаходить вертикальне озеленення – вирощування рослин на вертикальних конструкціях. Незаперечна перевага такого способу квіткового декору полягає, як не дивно, в простоті його організації – змонтувати систему для висадки можна за пару днів.


Вертикальне озеленення – один з останніх нововведень офісного дизайну

Інший тренд офісного квіткового декору – використання рослин в якості перегородок – як між робочими зонами, так і між робочою зоною і проходом. Як правило, «живим» огорожею служать представники флори середньої висоти, висаджені впритул один до одного. Такі перегородки не тільки сприяють необхідної відособленості співробітників, але і поглинають шум в приміщенні.

Не нова, проте не втрачає своєї популярності ідея – зимовий сад в робочому приміщенні. Зазвичай місцем проживання офісного куточка природи стає зона відпочинку. Нерідко воно використовується як переговорної.


У зимовому саду можна і відпочити, і провести переговори

Підтримати здорову атмосферу в офісі в прямому і переносному сенсі працівникам сучасних компаній допомагає живий мох – він створює затишну обстановку і забезпечує необхідний рівень вологості в приміщенні. Лісовий атрибут може бути як одним із способів вертикального озеленення, так і матеріалом для створення логотипу компанії та інших елементів декору. Плюси такого рішення – широкий вибір колірних варіантів і відсутність необхідності спеціального догляду.


Живий мох невибагливий і сприяє атмосфері затишку

Яке приміщення, і такі квіти

Збагачуючи офісне оздоблення елементами флори, важливо враховувати розмір і тип приміщення. У маленькому офісі буде доречно виглядати одне велике кімнатна рослина, що ділить робочий простір на зони.

Також читайте статтю: «Топ-9 кімнатних рослин, які відмінно чистять повітря».


Велика рослина розділить невелике приміщення на зони

Невелике приміщення прикрасять і мініатюрні рослини – такі як фіалки або кактуси. Оригінальним рішенням стануть японські садочки, складаються з карликових дерев і рослин. Незаперечна гідність маленьких рослинних світів полягає в тому, що для них завжди знайдеться місце.


Карликові дерева не виходять з моди

Виграшний варіант для вузьких і довгих приміщень – рослини з дрібним листям і стеблами у вигляді дуг. А от для великих залів підійдуть пальми, а також квіти в кашпо і яскравих, незвичайних горщиках.


Дрібнолисті рослини ідеальні для вузьких і довгих приміщень

Квіти для директора і для співробітників

При оформленні офісу квітами важливо враховувати і призначення тієї частини приміщення, де збирається розташуватися зелений гість. У приймальні, де знаходиться не багато меблів, краще всього виглядатиме рослина з великими листками.


Ідеальний варіант для прикраси адміністратора – рослина з великими листками

Вдалий спосіб облагородити кабінет керівника – розташувати в ньому один великий квітку в оточенні кількох квіток поменше. Робочі місця співробітників краще прикрасити невибагливими, стійкими до посухи рослинами. Ідеальний варіант – сукуленти. Вони не відвернуть від робочого процесу і захистять від комп’ютерної радіації.

Часто виникає спокуса придбати щось розкішне і ніжне, наприклад, купити орхідею «Фаленопсис». Слід враховувати, що ці квіти примхливі і вимагають постійного догляду.


На полицях робочого столу знайдуть своє місце кактуси

Вибираючи джерело радості для очей, не варто забувати про умови, в які потрапить рослина. Слід врахувати мікроклімат робочого приміщення, наявність у ньому протягів і рівень його освітленості. Як з цими показниками та вживеться новий офісний мешканець, підкаже продавець квіткового магазину.

композиції Колезі Поради Цікаве Кімнатні рослини Дизайн